Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Ceny mrożonych truskawek i malin

Email Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_mrozone.jpgCeny polskich mrożonych truskawek od czerwca do października zmniejszyły się o 10%. W porównaniu do ubiegłego roku są o 3% tańsze. Znacznie wyższe są natomiast ceny polskich mrożonych malin – bo aż o 35% w porównaniu do 2012 r - informuje Bank BGŻ za Foodnews.

Cena polskich mrożonych truskawek na koniec października wyniosła 1,65 euro/kg. Powodem spadających cen jest konkurencja ze strony chińskich mrożonych truskawek.

Z kolei cena mrożonych malin pod koniec października wyniosła około 1,35 euro/kg. Taki poziom cen powinien się utrzymać z uwagi na dość wysokie zapotrzebowanie na mrożonki z Polski. Spowodowane jest to w dużej mierze niskimi zbiorami tych owoców w Serbii i USA. W kierunku spadku cen na początku 2013 roku może działać jednak podaż mrożonych malin z Chile.

Więcej czyt. portalspozywczy.pl

Zobacz także: aktualności, polska, maliny
Poland_Plants

Komentarze 

 
+1 #2 zdegustowany 2012-11-08 13:40
Zgadzam się z Tobą. Nam płacą niewiele więcej, a sami duzo zarabiają. Ciekawe czy dzięki temu w nowym roku będą mogli więcej zapłacić. Ta zakładowa polityka - a może jej brak - za chwilę doprowadzić, że zabraknie surowca, a i dobrze. A my się w końcu za deserowe uprawy wieźmiemy i zaczniemy chyba dopiero wtedy dobrze zarabiać.
Cytować
 
 
0 #1 TomaszW 2012-11-08 10:54
A producentom, w porównaniu do roku ubiegłego, zapłacono 7-8% więcej. Dalszy komentarz uważam za zbędny, niemniej jednak ciepło pozdrawiam.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Tutaj jesteś : Aktualności Polska Ceny mrożonych truskawek i malin