Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Zbiory truskawek w Hiszpanii będą niższe o 45%

Email Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_Piotr_Zajkowski_truskawki_andaluzja_27_Morze.jpgTegoroczne prognozy zbiorów truskawek w hiszpańskim zagłębiu ich produkcji – region Huelva – szacowana na ten sezon na około 3000 000 ton muszą być zrewidowana. Powodem zaistniałej sytuacji są gwałtowne burze (19-20 stycznia) jakie nawiedziły ten region i zniszczyły znaczną część produkcji.

Jak podaje Alberto Garrocho prezes stowarzyszenia producentów i eksporterów truskawek z Huelva (Freshuelva), szkody spowodowane gwałtownymi burzami mogły zniszczyć ponad 45% tegorocznej produkcji truskawek oraz 35% produkcji malin. Szkody są bardzo wielkie bo zniszczyły tunele w których miały się właśnie rozpoczynać zbiory truskawek. Straty szacuje się na około 60 milionów euro. Prognozy pogody informują jednak o dalszych intensywnych opadach deszczu co może zwiększyć straty w plonie owoców nawet do 65%.

Źródło: greenmed.eu, owocewarzywakwiaty.pl

fot. P. Zajkowski, BioAgris
Poland_Plants

Komentarze 

 
0 #1 Camilo Valenzuela Et 2013-01-30 12:42
Informacja podana przez niektóre hiszpańskie, a później europejskie media dotyczące rzekomych, bardzo dużych strat w uprawach truskawek weryfikuje na nasze zapytanie Camilo Valenzuela Etayo. W jego opinii faktyczne szkody są znacznie mniejsze od podanych przez przedstawicieli Freshuelva i nie będą one miały raczej wpływy na faktyczną wielkość zbiorów. Jak widać i w Hiszpanii są bardzo duże rozbieżności dotyczące szacowania strat.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Tutaj jesteś : Aktualności Świat Zbiory truskawek w Hiszpanii będą niższe o 45%