Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Zbiory borówki ciągle trwają

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Wilczewscy_9img_1850.jpgPodczas gdy na większości plantacji zakończono już sezon zbiorów, trwa on cały czas w Gospodarstwie Rodziny Wilczewskich w Białousach. Jest to efekt realizowanych w ostatnich latach inwestycji związanych z sadzeniem późnych odmian i budową osłon – daszków chroniących rośliny przed deszczem.

Więcej…
Poland_Plants

Ważne w czasie sadzenia truskawek

Napisz e-mail Drukuj PDF
truskawka, Marmolada, HumistarMinione sezony pokazują, że wielu producentów zakładając plantację truskawek czy to z sadzonek zielonych czy frigo mimo regularnego nawożenia doglebowego czy dolistnego nie osiąga satysfakcjonujących plonów. Jednym z powodów takiej sytuacji są problemy ze zbudowaniem przez rośliny silnego systemu korzeniowego, który decyduje o pobieraniu składników pokarmowych.
Więcej…

Opuchlaki – dobrze zamaskowane szkodniki borówki

Napisz e-mail Drukuj PDF

ochrona, borówka wysoka, zamieranie krzewów, opuchlakiWizytując plantacje borówkowe w okrasie letnio – jesiennym często napotykałem problem z placowym osłabieniem lub nawet wypadaniem roślin. Często przez producentów było to tłumaczone słabszymi sadzonkami, zmiennością lub słabym przygotowaniem gleby lub też miejscowym niedomaganiem systemy nawodnieniowego. Gdy jednak szukaliśmy przyczyny pod ziemią,  okazywało się że problemy takie powodują opuchlaki.

Więcej…

Stawki wsparcia dla owoców i warzyw

Napisz e-mail Drukuj PDF

stawki wsparcia, truskawka, truskawki, jagodnik.plZnany jest już poziom wsprcia przewidzianego z tytułu wycofania ze sprzedaży produktów objętych embargiem nałożonym na UE przez Rosję.

Więcej…

Dywersyfikacja produkcji i rynków zbytu

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Plantacja_n_Tanwia_img_7514.jpgGrupa Producentów Owoców „Polskie Jagody” skutecznie w tym roku realizuje sprzedaż borówek, których produkcja na plantacjach członków tej grupy stale rośnie. Posiadany obiekt w Olchowcu pozwala odpowiednio przygotować borówki do sprzedaży i spełnić wymagania najbardziej wymagających klientów.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka