Merpan
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Oszczędna gospodarka fosforem

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_zwrot_podatku_akcyzowego_1.jpgKomisja Europejska podejmuje od lat działania, które mają przyczynić się do zredukowania nawożenia mineralnego. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w tym zwłaszcza wód. Rekomendowane są nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…
Poland_Plants

TSW 2015 - będą większe i jeszcze ciekawsze

Napisz e-mail Drukuj PDF


TSWOd kilku miesięcy trwają przygotowania do kolejnej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, które w przyszłym roku odbędą się w dniach 19-20 lutego w Centrum EXPO w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja targów będzie jeszcze ciekawsza i bogatsza, co związane jest nie tylko z ofertą środków produkcji, ale dotyczy również wielu konferencji i paneli dyskusyjnych. Nie zabraknie też innych atrakcji, w tym ciekawych nagród dla zwiedzających. O szczegóły dotyczące targów TSW 2015, po raz kolejny organizowanych przez Oficynę Wydawniczą Oikos, zapytaliśmy prezesa tej firmy Jacka Kłudkę.

Więcej…

W Hiszpanii więcej jagodowych, ale nie truskawek

Napisz e-mail Drukuj PDF

owoce jagodowe, jagodnik.pl, jeżynyW tym roku w Hiszpanii zanotowano spadek powierzchni nasadzeń truskawek o około 9,25%, podczas gdy powierzchnia uprawy innych gatunków roślin jagodowych, takich jak maliny, jeżyny i borówki wzrosła tam o 25%.

Więcej…

Samo zdrowie cz. II - borówka, jagoda kamczacka, aronia

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Samo_zdrowie_img_0387.jpgCzy możemy zadbać o zdrowie i urodę korzystając z witamin zawartych w owocach, które daje nam natura? Oczywiście, jeśli tylko zdamy sobie sprawę z ich właściwości. Im intensywniejszy kolor owocu tym lepsze działanie spowalniające starzenie się organizmu, a także powstawanie komórek rakowych. Aronia, borówka i jagoda kamczacka to małe owoce o wielkiej mocy.

Więcej…

Argentyna głównym dostawcą wczesnych borówek

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_img_6221.jpgDostawcą świeżych borówek w okresie od sierpnia (31 tydzień) do października (41 tydzień) na rynek europejski i nie tylko okazuje się być Argentyna.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka