jagodnik_top
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Wydłużyć zbiory borówki wysokiej (cz. I) – daszki - FILM

Napisz e-mail Drukuj PDF

daszki, borówka wysoka, W gospodarstwie Państwa Wilczewskich od kilku już lat realizowane są różne inwestycje związane z rozwijaniem borówkowego biznesu. Z całkowitej powierzchni 400 ha na jakiej uprawiane są borówki 140 ha zostało już osłonięte foliowymi daszkami. Dzięki temu można płynnie realizować zbiory przez cały sezon.

Więcej…
Poland_Plants

Jagodnik 1/2015 – już w sprzedaży

Napisz e-mail Drukuj PDF

jagodnik, truskawka, malinaWarto produkować owoce jagodowe, ale trzeba też mieć pomysł, jak je zagospodarować, gdzie i komu sprzedać. Do tego z kolei należy dobrać odpowiednie odmiany i technologie uprawy. Jakość – dużo się o niej mówi, ale jeszcze zbyt mało widzi w praktyce. Dziś rynek wymaga produktów najwyższej jakości – dotyczy to nie tylko sieci handlowych oraz firm, które eksportują owoce. Warto za tymi jagodowymi trendami podążać, o czym najlepiej świadczą pozytywne przykłady plantatorów, przedstawione w tym numerze „Jagodnika”. Przypominamy również, wszystkim, którzy tego jeszcze nie zrobili, o opłaceniu prenumeraty na czasopismo „Jagodnik” na 2015 rok - kliknij i zrób to jeszcze dziś.

Więcej…

Cięcie krzewów borówki po roku obfitego owocowania

Napisz e-mail Drukuj PDF

technologia uprawy, borówka wysoka, cięcie borówki, Kazimierz ŚcibiszW sezonie 2014 na większości borówkowych plantacji plony owoców były wysokie, ale konsekwencją tego może być mniejsza ilość pąków kwiatowych, z których można będzie uzyskać owoce w tym sezonie. Pamiętając o tym trzeba zatem umiejętnie przystąpić do cięcia krzewów. O to jak to zrobić, zapytałem dr Kazimierza Ścibisza, który borówką zajmuje się nie tylko od strony naukowej, ale jest znakomitym praktykiem i wspólnie z żoną Barbarą prowadzi 4 ha plantację w Piskórce.

Więcej…

Maszyny pakujące dla borówki

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_milbor_DSC_0075.JPGW 2010 roku firma A&B Packing wprowadziła na rynek swój flagowy produkt – naważarkę Evolution, która obecnie jest najpopularniejszą na świecie maszyną naważającą borówki do pojemników (ponad 300 egzemplarzy sprzedanych m.in. w USA, Chile, Kanadzie, Niemczech i Polsce).

Więcej…

Program Konferencji Borówkowej 2015

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Rozne_kb_na_tle.jpgPrzedstawiamy program Konferencji Borówkowej 2015. Tematyka wykładów obejmuje zarówno ważne w uprawie zagadnienia związane zarówno z produkcją owoców i prowadzeniem borówkowych plantacji, jak również pewnymi regulacjami rynkowymi, które mają wpływ na sprzedaż owoców.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka