Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Inteligentne nawożenie azotem daje lepsze efekty plonotwórcze

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_Timaca_10_lat_timac_agro_n_process7.JPGAzot jest najbardziej plonotwórczym czynnikiem produkcji roślinnej. Organizmy żywe, w tym rośliny, żyją na Ziemi w atmosferze bogatej w azot, którego udział objętościowy stanowi aż 78,08%. Ale to azot jest głównym czynnikiem ograniczającym wzrost rośliny i produkcję żywności. Rośliny muszą wydatkować dużą część związanej energii słonecznej na procesy związane z metabolizmem azotu!

Więcej…
Poland_Plants

Drosophila suzukii - wzmożnona aktywność pod koniec sezonu

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Drosophila_img_5127.jpgW ostatnim czasie dużo przekazywaliśmy informacji na temat zagrożenia jakie dla plantacji roślin jagodowych może stanowić muszka plamoskrzydła - Drosophila suzukii. Ze szkodnikiem tym walczą już producenci owoców w wielu krajach południowej i zachodniej Europy zwłaszcza borówki, maliny, ale również wiśni i czereśni. W minionym roku 2014 po raz pierwszy stwierdzono wystąpienie tego szkodnika w naszym kraju. Wstępne informacje z tego sezonu wskazują, że pojawia się on w nowych regionach Polski.

Więcej…

IV zjazd PTNO we Wrocławiu

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_PTNO_IMG_9565UP_woroclaw_PTNO.JPGPostęp w ogrodnictwie dla poprawy jakości życia i ochrony środowiska” to hasło przewodnie IV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nauk Ogrodniczych zorganizowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w dniach 14-16 września.

Więcej…

Dobrze odżywić maliny i borówki po gorącym lecie

Napisz e-mail Drukuj PDF


b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_malinowo-borowkowy_Timac_malinowo_borowkowy2.JPG
Borówkow-malinowy zawrót głowy to tytuł szkolenia zorganizowanego 13 września w gospodarstwie dr Pawła Krawca przez firmy Timac Agro, Biocont Polska oraz Haygrove. Patronem branżowym spotkania była grupa producentów Fruvitaland z siedzibą w Piotrawinie koło Opola Lubelskiego. W jego trakcie omówiono wyniki doświadczeń z nawożeniem w polowej uprawie malin oraz borówek. Podsumowano również mijający sezon, a także przedstawiono najważniejsze zalecenia mające pomóc właściwe przygotować rośliny do zimy po wyjątkowo upalnym lecie.

Zobacz także: malina, borówka wysoka
Więcej…

Bezpieczne gospodartwo - bezpieczna ochrona roślin

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Interra_img_7654.jpgBezpieczeństwo związane ze stosowaniem środków ochrony roślin w gospodarstwach związane jest nie tylko z samą operacją wykonywania zabiegów ochrony roślin, ale całym procesem obrotu nimi w gospodarstwie. Dotyczy to zarówno ich przechowywania, właściwego przygotowania do zbiegu jak również utylizacji resztek cieczy po zabiegu i myciu opryskiwacza. Te wszystkie zagadnienia obejmuje projekt bezpiecznego gospodarstwa o nazwie Interra zainicjonowany przez firmę Syngenta.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka