Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Szanowni Czytelnicy „Jagodnika”

Napisz e-mail Drukuj PDF


JagodnikOd 1 września 2015 r., dzięki umowie podpisanej przez firmę Hortus Media Sp. z o.o., nowym partnerem wydawniczym czasopisma „Jagodnik” została Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o (wydawca m.in. czasopism: „Agromechanika”, „Technika Sadownicza i Warzywnicza”, „Brać Łowiecka”, „Drwal”). Współpraca między naszymi wydawnictwami ma jeszcze bardziej zbliżyć nasze czasopismo do osób zainteresowanych produkcją owoców jagodowych oraz umożliwić komfortową obsługę Czytelników.

Więcej…
Poland_Plants

Borówkowym szlakiem do Malezji

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_PL_Jagody_wp_20150818_007.jpgPodczas gdy większość borówek z Polski jest eksportowana na rynki zachodniej Europy, to pewney ich ilości trafiają na coraz bardziej odległe rynki. Grupa Producentów Owoców „Polskie Jagody” z dużym sukcesem eksportuje w tym roku borówki na takie odległe rynki jak Malezja, Singapur, Indonezja i Japonia.

Więcej…

Borówkowa szkółka z tradycjami

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Schrinwerkers_img_4669.jpgPołożona w niemieckiej miejscowości Weeze szkółka Schrijnwerkers Plants ma za sobą dość długie tradycje w rozmnażaniu borówki. Zapoczątkował je ojciec obecnego właściciela Rob Schrijnwerkers w 1969 roku w miejscowości Grubbenvorst (Holandia). Obecnie kierowaną przez Leona Schrijnwerkers szkółkę opuszcza rocznie około 2 mln sadzonek borówek z tego 1,2 mln to materiał młodociany, a 800 tys. to rośliny w pojemnikach gotowe do sadzenia. Oprócz tego właściciele uprawiają borówkę na owoce na powierzchni ponad 80 ha.

Więcej…

Uszkodzenia podczas zbioru, przechowanie i przedłużenie świeżości owoców miękkich

Napisz e-mail Drukuj PDF

huwa san, przechowywanieNiezwykle istotnym problemem, który ma bezpośredni wpływ na opłacalność produkcji jest wydłużenie terminu przydatności zbiorów oraz minimalizowanie strat w czasie transportu. Owoce miękkie to bardzo delikatny i wymagający towar. Między zbiorem na plantacji, a spożyciem przez ostatecznego odbiorcę owoce muszą pokonać wiele etapów pakowania i transportu. Wymaga to zabezpieczenia owoców na ten czas, aby dotarły do odbiorcy świeże i jędrne.

Więcej…

Przeciwdziałanie stresowi wywołanemu przez suszę

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_pojedyncze_truskawka_valagro.JPGW wielu rejonach Polski od miesięcy trwa susza lub mamy do czynienia z niedostatkiem wilgoci w glebie. Koniec lipca przyniósł do Polski bardzo upalną pogodę z temperaturami dochodzącymi nawet do 40oC. Stan ten utrzymuje się ponad dwa tygodnie, a prognozy na najbliższy czas wskazują jedynie niewielki spadek temperatury.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka