Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Drosophila suzukii - realne zagrożenie

Napisz e-mail Drukuj PDF
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Drosophila_img_4024.jpgW wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii poważnym zagrożeniem dla upraw roślin jagodowych oraz innych owoców miękkich staje się mała muszka Drosophila suzukii. Szkodnik pochodzący z Japonii jest już obecny w krajach południa i zachodniej Europy a tym samym stanowi coraz bardziej realne zagrożenie dla Polski.
Więcej…
Poland_Plants

Nowy wymiar nawożenia fosforem

Napisz e-mail Drukuj PDF

Top-Phos, Eurofertil Top 35 NP, Eurofertil Top 51 NPK, Timac AgroWprowadzenie nowej, unikatowej na rynku linii produktów z nową formą fosforu zapowiedzieli 16 października na konferencji prasowej w Ossie koło Rawy Mazowieckiej przedstawiciele firmy Timac Agro. Ta nowa forma zawarta jest w opatentowanej formule Top-Phos, która na europejskim rynku będzie dostępna w pierwszej kolejności w dwóch granulowanych nawozach: EUROFERTIL TOP 35 NP oraz EUROFERTIL TOP 51 NPK.

Więcej…

Pierwsze borówki z Chile

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_58_1.jpgPodczas gdy w Europie zakończono już zbiory borówek, ich podaż rośnie w krajach ameryki Południowej. Wśród nich prym w produkcji tych owoców wiedzie Chile, gdzie w tym roku zapowiadają się wyjątkowo wysokie zbiory tych owoców.

Więcej…

Borówki w formie soków

Napisz e-mail Drukuj PDF

aktualności, Polska, borówka wysoka, MilborChoć bardzo powoli, owoce borówki wysokiej zaczynają trafiać również do przetwórstwa. Dobrą alternatywą na zagospodarowanie owoców gorszej jakości (drobniejszych, uszkodzonych) może być ich wykorzystanie do produkcji soków. Taką działalność w ubiegłym roku rozpoczęła i nadal realizuje firma Milbor.

Więcej…

Dla jagodowych z Agro Show

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_AgroShow_IMG_5587agroshow.JPGOferta targów Agro Show skierowana jest w zdecydowanej większości do producentów rolnych. Co roku swoją ofertę prezentują również firmy oferujące rozwiązania dla ogrodnictwa, w tym roślin jagodowych. Szczególnie bogata była w tym roku oferta różnego rodzaju opryskiwaczy, z których wiele było prezentowanych pierwszy raz szerokiej publiczności.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka