jagodnik_top
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Siedliska z pożywieniem dla pszczół

Napisz e-mail Drukuj PDF

Operation Pollinator, pszczoły, siedliska dla pszczół, rośliny miododajne, rośliny dla trzmieliSyngenta zachęca rolników w całej Polsce do wysiewania na nieużytkach lub jako poplony ścierniskowe roślin atrakcyjnych dla pszczół. W ramach akcji Operation Pollinator stu pierwszych rolników bezpłatnie otrzyma od firmy specjalną mieszankę nasion roślin, które tworzą przyjazne i pełne pożywienia środowisko dla owadów zapylających.

Więcej…
Poland_Plants
Osadkowski

Nowy obiekt logistyczny w Żelimusze

Napisz e-mail Drukuj PDF
borówka wysoka, Polana, Żelimucha, sortowanie borówkiPołożona w Żelimusze koło Białogardu plantacja borówki wysokiej ma powierzchnię 160 ha. Jest to jedna z 3 wchodzących w skład grupy Polana. Wraz ze wzrostem produkcji owoców, zmodernizowano i rozbudowano dotychczasowe obiekty służące do sortowania i pakowania owoców borówki. Można teraz to zrobić szybciej, sprawniej i wydajniej.
Więcej…

Jagodnik 4/2014 - już w sprzedaży

Napisz e-mail Drukuj PDF

JagodnikTegoroczny sezon pod względem cen oferowanych za owoce przemysłowe jest jednym znajgorszych od wielu lat. W znacznie lepszej sytuacji są natomiast producenci owoców deserowych, którzy od lat inwestują w lansowane m.in. na łamach naszego czasopisma technologie produkcji. Więcej na ten temat oraz o sytuacji na rynku owoców przemysłowych będzie można przeczytać w lipcowo-sierpniowym numerze "Jagodnika". Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma w naszym e-sklepie.

Więcej…

Antraknoza – ryzyko rośnie

Napisz e-mail Drukuj PDF

borówka wysoka, ochrona, antraknoza borówkiPanujące w ostatnich dniach warunki pogodowe mogą sprzyjać porażaniu owoców borówki przez antraknozę. Obecne objawy są konsekwencją infekcji w okresie okołokwitnieniowym, ale choroba może się również rozprzestrzeniać poprzez zarodniki powstające na porażonych owocach.

Więcej…

Apel do producentów owoców

Napisz e-mail Drukuj PDF


b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Konf_Porzeczkowa_img_8203.jpgKrajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek uprzejmie informuje wszystkich producentów, że niektóre z przetwórni proponują i pewnie będą proponowały podpisanie kilkuletnich kontraktów z ceną 1 zł/kg porzeczki. Jak widać „akcja” wdrożenia w tym sezonie niespotykanych dotychczas, tak rażąco niskich cen miała swój cel i przygotowana była już dawno, być może nawet zimą.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka