Sunberry
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Nowatorskie rozwiązania do odstraszania ptaków

Napisz e-mail Drukuj PDF

stop ptakomPtaki najbardziej mają wykształcony zmysł wzroku, a kąt ich widzenia sięga prawie 360°. Ich wyjątkowa spostrzegawczość sprawia, że potrafią bardzo szybko reagować w sytuacji gdy dostrzegą zagrożenie w postaci drapieżników. Mogą być to ptaki drapieżne, ale równie sylwetki. Tę zależność można wykorzystać na plantacjach owocowych, zwłaszcza borówki wysokiej, gdzie owoce są bardzo chętnie zjadane są przez ptaki.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

XVIII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa, cz. I

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Dabrowice_2015_dni_otwarte_024.jpgW dniu 24 czerwca 2015 roku odbył się XVIII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa. Impreza tradycyjnie odbywała się w sadzie doświadczalnym w Dąbrowicach. Wzorem minionych edycji także i tym razem nie zabrakło wykładów, wystaw maszyn i produktów dla sadownictwa i zwiedzania kwater doświadczalnych na poligonie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Więcej…

Chrońmy plantacje jagodowe przed ptactwem

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_img_3409.jpgZ każdym dniem zbliża się okres dojrzewania owoców jagodowych. Nadciągające zbiory to wyczekiwany okres przez każdego plantatora. To czas gratyfikacji za bez mała cały rok wytężonej pracy. Niestety, pora ta niesie ze sobą także pewne zagrożenia. Jednym z nich jest obecność dzikiego ptactwa żerującego w uprawach roślin jagodowych. Kilka rozwiązań do ochrony przed tym zagrożeniem zaprezentowano na tegorocznej wystawie FruitAkademia Show w Warce.

Więcej…

Pierwszy preparat do zwalczania Drosophila suzukii

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_img_8265.jpgChoć o muszce plamoskrzydłej (Drosophila suzukii) w Polsce mówi się od niedawna, to stanowi ona realne zagrożenie dla większości owoców, w tym przede wszystkim jagodowych. Szkodnik od kilku lat obecny w krajach południowej i zachodniej Europy, po raz pierwszy został stwierdzony w Polsce w ubiegłym roku. W pierwszych dniach czerwca został zarejestrowany pierwszy insektycyd do zwalczania tego szkodnika - jest nim Spintor 240 SC.

Więcej…

Opakowania dla jagodowych

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Best_Pack_borowka_plastik_tektura.jpg„BESTPACK” spółka z o.o. zajmuje się produkcją i sprzedażą opakowań z kartonu i tektury falistej od ponad 10 lat. Dogodna lokalizacja w centrum Polski, własna baza transportowa i duże doświadczenia pozwalają nam dostarczać kartony we właściwe miejsce i wyznaczonym terminie.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka