Prolectus
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Jeden fungicyd - wiele zastosowań

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_switch_jagodowe.jpgDobrze znany producentom warzyw i owoców fungicyd Switch 62,5 WG, od tego sezonu będzie mógł być stosowany do ochrony jeszcze szerszego grona roślin uprawnych. Zgodnie z decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (decyzja nr: R–71/2015d z dnia 06 lutego 2015 r.) Switch 62,5 WG zyskał rejestrację do kolejnych 27 gatunków roślin uprawnych.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Krzem, ważniejszy niż przypuszczano

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_pojedyncze_IMG_5647.JPGZmienne warunki atmosferyczne, duże wahania temperatury, przymrozki, coraz częściej występujące w Polsce na początku sezonu wegetacyjnego susze, czy wreszcie infekcje patogenów i żerowanie szkodników są czynnikami stresogennymi dla roślin. Specjaliści firmy Intermag proponują podjęcie profilaktycznych działań zaradczych mających na celu aktywację naturalnych systemów obronnych roślin, stymulację ich wzrostu i rozwoju oraz wzmocnienie tkanek.

Więcej…

O rynku owoców jagodowych w Rotterdamie

Napisz e-mail Drukuj PDF

truskawka, malina, borówka wysoka, Global Berry Congress 23 marca, w Rotterdamie, odbył się kolejny Global Berry Congress – konferencja, która co roku gromadzi największych graczy na światowym rynku owoców jagodowych. W kongresie, jak co roku organizowanym przez brytyjski magazyn EUROFRUIT, wzięło udział ponad 350 delegatów.

Więcej…

III Konferencja Borówkowa 2015 – FILM

Napisz e-mail Drukuj PDF


konferencja borówkowaTegoroczna Konferencja Borówkowa odbywająca się 5-6 marca w Mszczonowie pod hasłem „Dywersyfikacja” pełna była nowości. Nie tylko uczestniczyli w niej zagraniczni prelegenci, ale również wśród uczestników nie brakowało gości z takich krajów jak Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacji, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania, Włochy i Portugalia. Podobały się zarówno tematyka wykładów jak i pokazy plenerowe zorganizowane drugiego dnia konferencji.

Więcej…

Drosophila suzukii na międzynarodowej debacie

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Konf_Borowkowa_2015_Panel_img_8398.jpgPodczas III Konferencji Borówkowej (Mszczonów 5-6 marca) odbyła się debata z udziałem ekspertów z różnych krajów, która dotyczyła nowego szkodnika jakim jest Drosophila suzukii. Poruszano w jej trakcie kwestie związane ze szkodliwością, ale przede wszystkim wskazywano na metody, dzięki którym można zwalczać i ograniczać liczebność tego szkodnika i chronić przed nim produkowane na plantacjach owoce. Debatę poprowadził Ireneusz Komorowski, prezes Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka