Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Potas i magnez - ważne pierwiastki dla roślin i człowieka

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_img_6789.jpgPotas i magnez – jak się okazuje dwa niezwykle ważne pierwiastki w odżywianiu jak też człowieka. Dla tych pierwszych są składnikami, które dają możliwość uzyskania wysokich plonów i poprawnego funkcjonowania roślin. Z kolei dla organizmu człowieka są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów w tym enzymów. Mówiono o tym podczas spotkania prasowego zorganizowanego 26 listopada w Warszawie przez firmę K+S Polska.

Więcej…
Poland_Plants

Uprawa borówki pod osłonami

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Wilczewscy_2img_1806.jpgCzy warto uprawiać borówki pod osłonami, skoro rośliny te w naszym klimacie dobrze rosną i plonują w otwartym polu? Jest wiele argumentów wskazujących na zasadność zastosowania osłon. Ochrona przed deszczem, słońcem, gradem i ptakami, mniejsza presja chorób, możliwość sterowania zbiorem owoców, lepsza organizacja pracy – to tylko niektóre z nich. Są też oczywiście pewne mankamenty takiego sposobu uprawy. Wszystkie te czynniki trzeba wziąć pod uwagę planując inwestycję związaną z przygotowaniem systemu osłon dla borówek.

Więcej…

Szósta edycja TSW 2016 już za 70 dni!

Napisz e-mail Drukuj PDF

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_TSW_2016_TSW2015_owocna_loteria_6954_min.jpgTargi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2016 odbędą się w dniach 13-14 stycznia. Czyli już za 70 dni… Po raz pierwszy w Warsaw Expo w Nadarzynie - najnowocześniejszym i największym centrum konferencyjno-wystawienniczym w tej części Polski. Świetna lokalizacja przy al. Katowickiej zapewni wszystkim Państwu wygodny i szybki dojazd. Duży parking, położony bezpośrednio obok obiektów targowych, ułatwi parkowanie i zapewni miejsce każdemu odwiedzającemu.

Więcej…

Marokański rynek owoców miękkich rośnie w siłę

Napisz e-mail Drukuj PDF
Maroko

W sezonie 2014/2015 eksport marokańskich owoców miękkich - truskawek, malin oraz borówek wzrósł o 6% w stosunku do sezonu wcześniejszego.

Więcej…

Produkcja truskawek w Hiszpania przegrywa z innymi owocami

Napisz e-mail Drukuj PDF

malina, borówka, jeżynaW regionie Huelva uprawa truskawek w ostatnich sezonach przegrywa z uprawą innych gatunków roślin jagodowych jak borówki, maliny i w mniejszym stopniu jeżyny. Wszystko wskazuje na to, że w całym regionie truskawki będą rosły w tym sezonie na powierzchni do 7500 ha, z których zbierze się ich około 280 tysięcy.

Więcej…
Tutaj jesteś : Borówka wysoka