Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Fertygacja truskawek i urządzenia do jej prowadzenia

Napisz e-mail Drukuj

fertygacja, uprawa truskawek, truskawki w rynnach, Jak nawadniać, z jakich urządzeń korzystać do nawadniania – to częste pytania osób zaczynających uprawę truskawek w podłożach o ograniczonej objętości. O udzielenie odpowiedzi na to pytanie poprosiliśmy kilku specjalistów podczas IV Dnia Otwartego Truskawki zorganizowanego w Górkach koło Sosnowicy.

Więcej…
Poland_Plants

Grupa truskawkowa – podsumowanie sezonu 2014 - nawożenie

Napisz e-mail Drukuj

grupa truskawkowa, uprawa truskawek, nawożenie truskawekSzkolenie odbywające się 12 lipca w Piasecznie koło Warki miało na celu podsumowanie m.in. działań doradczych realizowanych w ramach Grupy Truskawkowej. W pierwszej części informacje związane z doradztwem nawozowym realizowanym w ramach tej grupy.

Więcej…

O uprawie i nawożeniu roślin, cz. II

Napisz e-mail Drukuj

nawożenie, truskawka, malina, porzeczka, hydrożele, nawozy, Agravita, Insol, Insol ph, Insol Wap, OSDPodczas XV Jubileuszowego Zjazdu Katedr Uprawy i Żywienia Roślin Ogrodniczych (12-13 czerwca Suścu koło Tomaszowa Lubelskiego), przedstawione zostały m.in. możliwości wykorzystania geokompozytów w uprawie roślin, a przedstawiciele firm uczestniczących w konferencji przypomnieli o swojej ofercie produktowej.

Więcej…

O uprawie i nawożeniu roślin, cz. I

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Konf_nawozeniowa_img_8627.jpgWspółczesne trendy w uprawie i żywieniu roślin ogrodniczych – pod takim hasłem w dniach 12-13 czerwca w Suścu koło Tomaszowa Lubelskiego miał miejsce XV Jubileuszowy Zjazd Katedr Uprawy i Żywienia Roślin Ogrodniczych. W gronie naukowców z różnych ośrodków naukowo-badawczych w całej Polsce dyskutowano nad aspektami związanymi z nawożeniem i żywieniem roślin ogrodniczych.

Więcej…

Zalecenia na czas zbioru truskawek

Napisz e-mail Drukuj

intermag, ruszcza, optycal, optysil, fosforyn potasu, nawożenie truskawekOkres poprzedzający zbiór truskawek lub nawet czas pomiędzy zbiorami owoców warto wykorzystać do prawidłowego odżywienia roślin i ich zabezpieczenia przed rozwojem chorób i szkodników. W celu omówieniu takich m.in. działań odbyły się w ubiegłym tygodniu warsztaty polowe w Ruszczy zorganizowane w gospodarstwie Andrzeja Kądzieli przez firmy Intermag i Bayer CropScience.

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie