Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Nawożenie owocujących plantacji truskawek po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, plantacja truskawekBieżący sezon charakteryzował się dużymi wahaniami warunków klimatycznych i glebowych. Trudny rok, związany przede wszystkim z brakiem dostatecznej ilości wody (podczas dorastania owoców) sprawił, że plony na plantacjach uprawianych ekstensywnie lub wszędzie tam, gdzie zostało opóźnione nawożenie posypowe na początku sezonu, nie były zbyt wysokie, a odżywienie roślin nie było wystarczające.

Więcej…
Poland_Plants

Poprawa produktywności roślin w okresie owocowania - Komunikat XXI dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 02.07.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_21_GT_1.jpgNa plantacjach pozbawionych możliwości regularnego uzupełniania składników pokarmowych poprzez fertygację, mogą pojawić się objawy okresowego ogłodzenia roślin (fot). Zjawisko to obserwuje się na najstarszych liściach i jest sygnałem świadczącym o wykorzystaniu zapasu składników pokarmowych znajdujących się w roślinie (najczęściej azotu, potasu i magnezu) na rozwój masy owoców.

Zobacz także: nawożenie, truskawka
Więcej…

Zabiegi poprawiające odżywienie roślin - Komunikat XVII dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 01.06.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_17_zalana_plantacja.jpgPrzebieg pogody w maju był skrajnie niekorzystny dla wzrostu i rozwoju truskawki. Po chłodnym aczkolwiek słonecznym początku miesiąca nastąpił okres obfitych opadów. Na Lubelszczyźnie w maju spadło 130 mm opadu. Intensywnym opadom deszczu towarzyszyło całkowite zachmurzenie oraz wyjątkowo niska temperatura jak na tą porę roku, znacznie poniżej średniej wieloletniej.

Więcej…

Sprawdzone rozwiązanie w uprawie czarnej porzeczki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_S_Trzonkowski_porzeczka_1.JPGCzarną i czerwoną porzeczkę oraz aronię i rokitnika uprawiamy na ok 550 ha, dominującym gatunkiem w strukturze jest porzeczka czarna. Przez ponad 20 lat na naszych plantacjach stosowaliśmy przeróżne rodzaje nawozów jedno- i wieloskładnikowych posypowych, wapniowych oraz różnorodne preparaty w dożywianiu dolistnym. Jedne spełniały nasze oczekiwania inne nie i nie zawsze też preparaty droższe w przeliczeniu na uzyskane efekty były bardziej opłacalne w stosowaniu.

Więcej…

Czy biostymulatory mogą zaszkodzić?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_Piotr_Zajkowski_Biostymulatory_truskawka_biostymulatory1.JPGStosowanie biostymulatorów w truskawce w ostatnim czasie stało się bardzo popularne i bardzo dobrze, gdyż jest to doskonały sposób na poprawę nie tylko wielkości plonu ale również jego jakości. Na rynku pojawia się również coraz więcej firm i coraz więcej preparatów i wszyscy obiecują znaczące zwyżki plonu, ale...

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie