Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Ile, jak i kiedy nawozić truskawki?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_img_8082.jpgWśród kluczowych elementów warunkujących plon roślin jest ich nawożenie. By realizować je prawidłowo, warto pamiętać o podstawowych zasadach związanych z ustalaniem dawek nawozów mineralnych, czy też terminami ich stosowania. Na ten temat porozmawiałem z dr. Zbigniewem Jaroszem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Więcej…
Poland_Plants
e-program ochrony roślin jagodowych

Dlaczego warto zmienić podejście do nawożenia?

Napisz e-mail Drukuj

odmiany truskawek, sadzonki truskawek, uprawa truskawki, jagodnik.plNowe podejście do odżywiania roślin i gleby zmusza producentów rolnych do zmiany technologii nawożenia. Należy stosować nawozy, które działają wielopłaszczyznowo i wielokierunkowo. Samo uzupełnianie składników pokarmowych nie jest już działaniem wystarczającym, zwłaszcza przy zmieniających się często i szybko jak nigdy dotąd, warunkach pogodowych.

Więcej…

Nawozy dla jagodowych z Kraśnika - FILM

Napisz e-mail Drukuj

Konferencja Sadownicza w Kraśniku, nawozy dla jagodowych Rosnące wymagania stawiane uprawie roślin jagodowych wymagają od producentów coraz większej wiedzy dotyczącej nawożenia upraw. Coraz częściej sięgają oni również po nowej generacji produkty do nawożenia upraw. O co nowego na rynku nawozów pytamy przedstawicieli kilku z firm prezentujących swoją ofertę na X Konferencji Sadowniczej w Kraśniku.

Więcej…

Nowy rozdział w nawożeniu upraw rozpoczęty

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, plantacja truskawek, uprawa truskawekRok 2014 już od samego początku jest przełomowy dla producentów rolnych, z uwagi na fakt wprowadzenia obowiązku stosowania integrowanej ochrony roślin oraz z uwagi na nowe kierunki wytyczone przez Komisję Europejską, zgodnie z którymi należy redukować nawożenie mineralne, które przyczynia się do degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego. W świetle tego, rolnicy powinni świadomie wybierać nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…

Wapń, ważny nie tylko dla gleby, ale przede wszystkim dla roślin

Napisz e-mail Drukuj

Nawożenie, wapń, nawożenie wapniem, rola wapnia dla roślin, truskawka, malina, borówka wysoka, inne, porzeczkaWapń pełni szereg istotnych funkcji w roślinie. Wchodzi m.in. w skład ścian komórkowych i decyduje o ich przepuszczalności, aktywuje enzymy, neutralizuje kwasy organiczne, wpływa na rozwój i wzrost korzeni. Odgrywa podstawową rolę w stabilizowaniu pektyn tworzących blaszkę środkową ściany komórkowej.

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie