brinkman
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Sprawdzone rozwiązanie w uprawie czarnej porzeczki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_S_Trzonkowski_porzeczka_1.JPGCzarną i czerwoną porzeczkę oraz aronię i rokitnika uprawiamy na ok 550 ha, dominującym gatunkiem w strukturze jest porzeczka czarna. Przez ponad 20 lat na naszych plantacjach stosowaliśmy przeróżne rodzaje nawozów jedno- i wieloskładnikowych posypowych, wapniowych oraz różnorodne preparaty w dożywianiu dolistnym. Jedne spełniały nasze oczekiwania inne nie i nie zawsze też preparaty droższe w przeliczeniu na uzyskane efekty były bardziej opłacalne w stosowaniu.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Czy biostymulatory mogą zaszkodzić?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_Piotr_Zajkowski_Biostymulatory_truskawka_biostymulatory1.JPGStosowanie biostymulatorów w truskawce w ostatnim czasie stało się bardzo popularne i bardzo dobrze, gdyż jest to doskonały sposób na poprawę nie tylko wielkości plonu ale również jego jakości. Na rynku pojawia się również coraz więcej firm i coraz więcej preparatów i wszyscy obiecują znaczące zwyżki plonu, ale...

Więcej…

Nawożenie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

nawożenie truskawek, uprawa truskawek, arkopTruskawki do odpowiedniego wzrostu i rozwój wymagają stosowania odpowiednich nawozów. Ważne jest również aby dostarczane skłądniki odzywcze były również łatwo dostępne. Dlatego istotną rolę odgrywa odpowiednio skomponowany program nawożenia dolistnego, który korzystnie wpływa nie tylko na wielkość, ale również jakość owoców.

Więcej…

Oszczędna gospodarka fosforem

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_zwrot_podatku_akcyzowego_1.jpgKomisja Europejska podejmuje od lat działania, które mają przyczynić się do zredukowania nawożenia mineralnego. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w tym zwłaszcza wód. Rekomendowane są nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…

Nawozy, które chronią i bronią, cz. I

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Intermag_listopad_spc_logo.jpgJak jeszcze można wykorzystać nawozy dolistne? Czy warto je stosować tylko w celu dostarczania roślinom potrzebnych ich makro- i mikroelementów? Okazuje się, że wiele pierwiastków ma tzw. wartość dodana – nie tylko są składnikami odżywczymi dla roślin, ale również wspomagają ich systemy obronne przed agrofagami. Mówiono o tym podczas konferencji prasowej firmy Intermag, jaka 19 listopada odbyła się w Miłosławiu koło Środy Wielkopolskiej.

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie