F&N
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Zabiegi poprawiające odżywienie roślin - Komunikat XVII dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 01.06.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_17_zalana_plantacja.jpgPrzebieg pogody w maju był skrajnie niekorzystny dla wzrostu i rozwoju truskawki. Po chłodnym aczkolwiek słonecznym początku miesiąca nastąpił okres obfitych opadów. Na Lubelszczyźnie w maju spadło 130 mm opadu. Intensywnym opadom deszczu towarzyszyło całkowite zachmurzenie oraz wyjątkowo niska temperatura jak na tą porę roku, znacznie poniżej średniej wieloletniej.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Sprawdzone rozwiązanie w uprawie czarnej porzeczki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_S_Trzonkowski_porzeczka_1.JPGCzarną i czerwoną porzeczkę oraz aronię i rokitnika uprawiamy na ok 550 ha, dominującym gatunkiem w strukturze jest porzeczka czarna. Przez ponad 20 lat na naszych plantacjach stosowaliśmy przeróżne rodzaje nawozów jedno- i wieloskładnikowych posypowych, wapniowych oraz różnorodne preparaty w dożywianiu dolistnym. Jedne spełniały nasze oczekiwania inne nie i nie zawsze też preparaty droższe w przeliczeniu na uzyskane efekty były bardziej opłacalne w stosowaniu.

Więcej…

Czy biostymulatory mogą zaszkodzić?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_Piotr_Zajkowski_Biostymulatory_truskawka_biostymulatory1.JPGStosowanie biostymulatorów w truskawce w ostatnim czasie stało się bardzo popularne i bardzo dobrze, gdyż jest to doskonały sposób na poprawę nie tylko wielkości plonu ale również jego jakości. Na rynku pojawia się również coraz więcej firm i coraz więcej preparatów i wszyscy obiecują znaczące zwyżki plonu, ale...

Więcej…

Nawożenie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

nawożenie truskawek, uprawa truskawek, arkopTruskawki do odpowiedniego wzrostu i rozwój wymagają stosowania odpowiednich nawozów. Ważne jest również aby dostarczane skłądniki odzywcze były również łatwo dostępne. Dlatego istotną rolę odgrywa odpowiednio skomponowany program nawożenia dolistnego, który korzystnie wpływa nie tylko na wielkość, ale również jakość owoców.

Więcej…

Oszczędna gospodarka fosforem

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_zwrot_podatku_akcyzowego_1.jpgKomisja Europejska podejmuje od lat działania, które mają przyczynić się do zredukowania nawożenia mineralnego. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w tym zwłaszcza wód. Rekomendowane są nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie