Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Nawożenie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

nawożenie truskawek, uprawa truskawek, arkopTruskawki do odpowiedniego wzrostu i rozwój wymagają stosowania odpowiednich nawozów. Ważne jest również aby dostarczane skłądniki odzywcze były również łatwo dostępne. Dlatego istotną rolę odgrywa odpowiednio skomponowany program nawożenia dolistnego, który korzystnie wpływa nie tylko na wielkość, ale również jakość owoców.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Oszczędna gospodarka fosforem

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_zwrot_podatku_akcyzowego_1.jpgKomisja Europejska podejmuje od lat działania, które mają przyczynić się do zredukowania nawożenia mineralnego. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w tym zwłaszcza wód. Rekomendowane są nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…

Nawozy, które chronią i bronią, cz. I

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Intermag_listopad_spc_logo.jpgJak jeszcze można wykorzystać nawozy dolistne? Czy warto je stosować tylko w celu dostarczania roślinom potrzebnych ich makro- i mikroelementów? Okazuje się, że wiele pierwiastków ma tzw. wartość dodana – nie tylko są składnikami odżywczymi dla roślin, ale również wspomagają ich systemy obronne przed agrofagami. Mówiono o tym podczas konferencji prasowej firmy Intermag, jaka 19 listopada odbyła się w Miłosławiu koło Środy Wielkopolskiej.

Więcej…

Ważne w czasie sadzenia truskawek

Napisz e-mail Drukuj
truskawka, Marmolada, HumistarMinione sezony pokazują, że wielu producentów zakładając plantację truskawek czy to z sadzonek zielonych czy frigo mimo regularnego nawożenia doglebowego czy dolistnego nie osiąga satysfakcjonujących plonów. Jednym z powodów takiej sytuacji są problemy ze zbudowaniem przez rośliny silnego systemu korzeniowego, który decyduje o pobieraniu składników pokarmowych.
Więcej…

Fertygacja truskawek i urządzenia do jej prowadzenia

Napisz e-mail Drukuj

fertygacja, uprawa truskawek, truskawki w rynnach, Jak nawadniać, z jakich urządzeń korzystać do nawadniania – to częste pytania osób zaczynających uprawę truskawek w podłożach o ograniczonej objętości. O udzielenie odpowiedzi na to pytanie poprosiliśmy kilku specjalistów podczas IV Dnia Otwartego Truskawki zorganizowanego w Górkach koło Sosnowicy.

Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie