Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Potas i magnez - ważne pierwiastki dla roślin i człowieka

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_img_6789.jpgPotas i magnez – jak się okazuje dwa niezwykle ważne pierwiastki w odżywianiu roślin oraz człowieka. Dla tych pierwszych są składnikami, które dają możliwość uzyskania wysokich plonów i poprawnego funkcjonowania roślin. Z kolei dla organizmu człowieka są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów w tym enzymów. Mówiono o tym podczas spotkania prasowego zorganizowanego 26 listopada w Warszawie przez firmę K+S Polska.

Więcej…
Poland_Plants

Inteligentne nawożenie azotem daje lepsze efekty plonotwórcze

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_Timaca_10_lat_timac_agro_n_process7.JPGAzot jest najbardziej plonotwórczym czynnikiem produkcji roślinnej. Organizmy żywe, w tym rośliny, żyją na Ziemi w atmosferze bogatej w azot, którego udział objętościowy stanowi aż 78,08%. Ale to azot jest głównym czynnikiem ograniczającym wzrost rośliny i produkcję żywności. Rośliny muszą wydatkować dużą część związanej energii słonecznej na procesy związane z metabolizmem azotu!

Więcej…

Innowacyjnie w nowe 10-lecie

Napisz e-mail Drukuj

Timac Agro Polska

Firma Timac Agro Polska obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia obecności na polskim rynku. Z tej okazji 2 września w Niepruszewie kolo Poznaniem, gdzie znajduje się nowa siedziba firmy, zorganizowano konferencję prasową, podczas której podsumowano mijającą dekadę i zaprezentowano nowe rozwiązania wprowadzane w tym roku na rynek. Ogrodników, powinna szczególnie zainteresować formuła N-Process, której dodatek do nawozów granulowanych pozwala nie tylko kontrolować uwalnianie się azotu, ale również stymulować roślinę do jego pobierania i przetwarzania w plon.

Więcej…

Nawożenie owocujących plantacji truskawek po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, plantacja truskawekBieżący sezon charakteryzował się dużymi wahaniami warunków klimatycznych i glebowych. Trudny rok, związany przede wszystkim z brakiem dostatecznej ilości wody (podczas dorastania owoców) sprawił, że plony na plantacjach uprawianych ekstensywnie lub wszędzie tam, gdzie zostało opóźnione nawożenie posypowe na początku sezonu, nie były zbyt wysokie, a odżywienie roślin nie było wystarczające.

Więcej…

Poprawa produktywności roślin w okresie owocowania - Komunikat XXI dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 02.07.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_21_GT_1.jpgNa plantacjach pozbawionych możliwości regularnego uzupełniania składników pokarmowych poprzez fertygację, mogą pojawić się objawy okresowego ogłodzenia roślin (fot). Zjawisko to obserwuje się na najstarszych liściach i jest sygnałem świadczącym o wykorzystaniu zapasu składników pokarmowych znajdujących się w roślinie (najczęściej azotu, potasu i magnezu) na rozwój masy owoców.

Zobacz także: nawożenie, truskawka
Więcej…
Tutaj jesteś : Nawożenie