Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Fertygacja truskawek

Email Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_film_nawozenie_truskawek.jpgKilka dni temu na portalu opublikowaliśmy materiał pt. „Racjonalne nawożenie truskawek w substratach” (czyt. więcej…), w którym informowaliśmy o zasadach nawożenia truskawek. Materiał ten spotkał się z dużym zainteresowaniem. Z kolei w przygotowanym filmie Henryk Wilczyński z firmy Yara Poland informuje o programie nawożeniowym zastosowanym na plantacji wdrożeniowej w Rabie Wyżnej, gdzie truskawki rosną w podłożu kokosowym.


Z informacji jakie otrzymujemy od producentów truskawek, wielu z nich cały czas popełnia błędy uprawiając truskawki w różnego rodzaju substratach m.in. wynikające z niewłaściwe ustalonego programu fertygacji. Czasem prowadzą one tylko do chwilowego pogorszenia plonowania roślin lub jakości owoców, a czasem do poważnego uszkodzenia systemu korzeniowego np. na skutek zbyt obfitego podlewania.

Osoby uprawiające truskawki w różnego rodzaju substratach zachęcamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi fertygacji tych upraw w komentarzach znajdujących się pod artykułem. Prosimy także o przesyłanie na adres biuro@jagodnik.pl szczegółowych pytań dotyczących tych upraw lub np. zdjęć niepokojących objawów, w miarę możliwości będziemy starali się odpowiadać na zadane pytania na łamach naszego portalu.


Zobacz także: truskawka
Poland_Plants

Komentarze 

 
0 #10 Henryk 2012-01-27 16:48
Henryk Wilczynski - YARA POLAND SP Z O.O

Osoby zainteresowane nawożeniem truskawki w uprawach bezglebowych pod osłonami uprzejmie prosze o kontakt telefoniczny 603 63 19 47
Cytować
 
 
0 #9 Grzegorz 2012-01-19 07:29
Wysłałem dwa mejle z pytaniem o nawozy do firmy YARA Poland i nie uzyskałem żadnej odpowiedzi
Cytować
 
 
0 #8 administrator_nowy 2012-01-06 14:33
Nawozy o których mówi H. Wilczyński to produkty firmy Yara Poland i raczej bez problemu można kupić je w większości sklepów oferujących środki do produkcji ogrodniczej. Polecam Panu też kontakt bezpośrednio z przedstawiciela mi firmy, dane kontaktowe są na stornie http://www.yara.pl/utilities/contact_us.aspx.
Cytować
 
 
0 #7 Grzegorz 2012-01-06 13:39
Ja jeszcze raz zadam pytanie o nawozy. Gdzie można je dostać. Jaka firma je sprzedaje
Cytować
 
 
0 #6 Piotreek 2011-11-13 18:34
W substratach kokosowych najważniejszą sprawą tak jak w innych podłożach jest sprawdzanie codziennie ec,ph i % przelewu. Dodatkowo analizy wraz z zaleceniami. Wtedy nie ma dużego niebezpieczeńst wa nagromadzenia się składników w matach. Kokos też trzeba dobrać odpowiedni nie zbyt gęsty. Jeśli ktoś ma czujnik do światła to fajną sprawą jest ustawienie nawadniania na światło.
Cytować
 
 
0 #5 Grzegorz 2011-11-13 18:17
gdzie znajdę informacje o nawozach
Cytować
 
 
0 #4 maniek3 2011-11-13 18:14
W przypadku upraw prowadzonych w ograniczonej ilosci podloża bardzo ważne są regularne analizy jego skladu. Tylko wtedy można zapewanić roślinom te skladniki, których potrzebują. Zwlaszcza w kokosie może dochodzić do nagromadzenia się w nim nadmiernej ilosci niektórych skladnikow.
Cytować
 
 
0 #3 Grzegorz 2011-11-12 21:31
Witam
Zainteresowała mnie taka uprawa.
Może ktoś powiedzieć więcej o nawozach do uprawy
Cytować
 
 
0 #2 Natalia 2011-08-31 21:20
Ja muszę powiedzieć, że kokos to jest najlepsze rozwiązanie, tylko drogie, no gdyby faktycznie ceny były na truskawki tak wysokie jak tego lata to można by to podłoże faktycznie stosować również i w malinach. Musisz wiedzieć, że kokos pozwala zachować lepszą ilość powietrza w podłożu, a tym samym system korzeniowy powinien mniej cierpieć, choć i w kokosie można zalać, ale tutaj bardzo ważne jest, aby w matach była odpowiednia ilość dziur niezbędnych do wypływu nadmiaru pożywki. Myślę, że cenna jest informacja w jednym z materiałów, aby domagać się do firm certyfikatów do podłoża i podania informacji co i w jakich ilościach się w nim znajduje.
Cytować
 
 
+2 #1 Tomek 2011-08-12 10:18
W czym lepiej uprawiać truskawki w substracie kokosowym (który wcześniej trzeba przygotować do posadzenia truskawek) czy w gotowych odkwaszonych substratach torfowych dobrej jakości i dlaczego ???
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Tutaj jesteś : Nawożenie Truskawka Fertygacja truskawek