Sunberry
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Drosophila suzukii atakuje owoce w Niemczech

Napisz e-mail Drukuj

altPodczas wyjazdu zorganizowanego w połowie lipca 2015 roku dla sadowników, doradców i przedstawicieli grup producentów przez firmę Syngenta do Niemiec, mogliśmy się przekonać jak ogromna może być szkodliwość muszki plamoskrzydłej Drosophila suzukii. Znaczną szkodliwość szkodnik ten powodował w ubiegłym roku, w tym również zdziesiątkował wiele sadów czereśniowych i wiśniowych w Niemczech.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Komunikat jagodowy z dnia 14 lipca 2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_BCS_komunikat_14_07_laszka.jpgNa plantacjach odmian jesiennych obserwuje się bardzo wysokie zagrożenie przędziorekiem chmielowcem. Obserwujemy dużą ilość form ruchomych przędziorków oraz liczne jaja. Zachęcam do wykonywania regularnych lustracji na obecność szkodnika. W tym celu powinno się przejrzeć 3-4 próby po 50 pojedynczych liści z liścia złożonego (łącznie 150-200 liści). Próg zagrożenia to 2 stadia ruchome na 1 listek liścia złożonego.

Więcej…

Signum 33 WG – do skutecznej ochrony malin

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_img_7178.jpgCzęstym i szkodliwym patogenem malin jest grzyb Didymella applanata, sprawca przypąkowego zamierania pędów maliny. W zależności od sezonu na niechronionych roślinach straty powodowane przez tego patogena sięgają 60%, a w skrajnych przypadkach mogą być nawet większe. Kolejnym patogenem wyrządzającym praktycznie co roku duże straty jest Bortytis cinerea sprawca szarej pleśni maliny, przed którym ten gatunek należy chronić już od momentu kwitnienia, praktycznie aż do końca zbioru owoców.

Więcej…

By ochrona roślin była skuteczna

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_FDS_16.06_img_6335.jpgTegoroczne spotkanie w ramach Forum Doradców Sadowniczych, odbywające się pod banderą firmy Bayer CropScience, zorganizowano 16 czerwca w Kozietułach. Licznie przybyli eksperci z różnych części Polski, dyskutowali o nowych rozwiązaniach w ochronie roślin, jak również o problemach związanych z ich stosowaniem, których nie brakuje w tym sezonie.

Więcej…

Pierwszy preparat do zwalczania Drosophila suzukii

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_img_8265.jpgChoć o muszce plamoskrzydłej (Drosophila suzukii) w Polsce mówi się od niedawna, to stanowi ona realne zagrożenie dla większości owoców, w tym przede wszystkim jagodowych. Szkodnik od kilku lat obecny w krajach południowej i zachodniej Europy, po raz pierwszy został stwierdzony w Polsce w ubiegłym roku. W pierwszych dniach czerwca został zarejestrowany pierwszy insektycyd do zwalczania tego szkodnika - jest nim Spintor 240 SC.

Więcej…
Tutaj jesteś : Ochrona