Prolectus
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Komunikat jagodowy z dnia 13 kwietnia 2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_T_Gasparski_komunikat_2_agrest_BCS.jpgPołowa kwietnia to konieczność lustracji plantacji roślin jagodowych na obecność szkodników, konieczne są również już pierwsze zabiegi fungicydowe. Wczesna wiosna to jeszcze czas na prace porządkowe na plantacjach, które pozwalają ograniczyć źródło patogenów chorobotwórczych.

Zobacz także: porzeczka, truskawka, malina, inne, agrest
Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Jeden fungicyd - wiele zastosowań

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_switch_jagodowe.jpgDobrze znany producentom warzyw i owoców fungicyd Switch 62,5 WG, od tego sezonu będzie mógł być stosowany do ochrony jeszcze szerszego grona roślin uprawnych. Zgodnie z decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (decyzja nr: R–71/2015d z dnia 06 lutego 2015 r.) Switch 62,5 WG zyskał rejestrację do kolejnych 27 gatunków roślin uprawnych.

Więcej…

Envidor® 240 SC- nowa rejestracja w sadach i jagodnikach

Napisz e-mail Drukuj

ochrona, truskawka, malina, porzeczka czarna, przędziorki, EnvidorEnvidor 240 SC jest wiodącym w Polsce akarycydem, od wielu lat stosowanym w ochronie jabłoni i śliw przed przędziorkami i pordzewiaczami. W opinii licznych doradców i sadowników zdobył sobie w tych uprawach opinię skutecznego środka, który eliminuje trudne szkodniki, a odpowiednio zastosowany, często działa przez wiele tygodni po zabiegu. Od tego roku można go również stosować w uprawach roślin jagodowych.

Więcej…

Drosophila suzukii - realne zagrożenie

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Drosophila_img_4024.jpgW wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii poważnym zagrożeniem dla upraw roślin jagodowych oraz innych owoców miękkich staje się mała muszka Drosophila suzukii. Szkodnik pochodzący z Japonii jest już obecny w krajach południa i zachodniej Europy a tym samym stanowi coraz bardziej realne zagrożenie dla Polski.
Więcej…

Farmy zachodniego wybrzeża USA

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_BCS_Kalifornia_dpp_0101.jpgPod takim hasłem firmy Bayer CropScience i Agrosimex zorganizowały w drugiej połowie października ekspedycję na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Będąc w Kalifornii, czyli stanie USA z najlepiej rozwiniętym rolnictwem i ogrodnictwem (produkuje się tu 70% żywności pochodzenia roślinnego), mogliśmy poznać jak działa tam firma Bayer CropScience oraz farmy związane z produkcją ogrodniczą.
Więcej…
Tutaj jesteś : Ochrona