Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Antraknoza – ryzyko rośnie

Napisz e-mail Drukuj

borówka wysoka, ochrona, antraknoza borówkiPanujące w ostatnich dniach warunki pogodowe mogą sprzyjać porażaniu owoców borówki przez antraknozę. Obecne objawy są konsekwencją infekcji w okresie okołokwitnieniowym, ale choroba może się również rozprzestrzeniać poprzez zarodniki powstające na porażonych owocach.

Więcej…
Poland_Plants

Szkodniki i choroby truskawki groźne po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

Remigiusz OlszakW czasie szkolenia podsumowującego działania Grupy Truskawkowej w 2014 roku (czyt. też...), o szkodnikach truskawek, które wymagają zwalczania już na etapie przygotowania stanowiska omówił prof. Remigiusz Olszak z IPSAD z Tarczyna. O ważnych do zwalczania chorobach po zbiorze mówiła z kolei dr hab. Anna Bielenin z IPSAD z Tarczyna.

Więcej…

Skuteczna kontrola szkodników roślin jagodowych

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_img_8005.jpgObowiązujące od tego roku przepisy, związane z ochroną upraw przed chorobami i szkodnikami, nakazują przestrzeganie zasad związanych z integrowaną ochroną roślin. Wskazuje ona m.in. na sięganie po chemiczne środki ochrony wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne i wybieranie przede wszystkim tych, które mają najmniej szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi i środowisko.

Więcej…

Komunikat jagodowy BCS z 12.06.2014

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_33.jpgNa plantacjach owoców jagodowych ciągłym zagrożeniem są choroby i szkodniki. Na co trzeba zwrócić uwagę i jakie działania podjąć – informują specjaliści z Bayer CropScience.

Więcej…

Nowe rozwiązania w ochronie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Forum_BCS_img_8555.jpg10 czerwca w Kozietułach miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie w ramach Forum Doradców Sadowniczych, realizowanego przez firmę Bayer CropScience. W trakcie tego spotkania dużo mówiono o planowanych nowych rejestracjach środków ochrony roślin, jak również tych uzyskanych. Dotyczy to truskawek do ochrony których pod koniec maja tego roku zrejestrowany został fungicyd Luna Sensation 500 SC.

Więcej…
Tutaj jesteś : Ochrona