Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Ochrona truskawek odmian powtarzających

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Szkodniki_truskawki_img_9772.jpgW Polsce w ostatnich latach rozpowszechnia się coraz bardziej uprawa truskawek odmian powtarzających owocowanie. Dzięki temu można oferować te owoce poza tradycyjnym sezonem ich zbioru. W przypadku tego typu odmian, trzeba się jednak zmagać z problemami, które zwykle były nieznane producentom truskawek tradycyjnych.

Więcej…
Poland_Plants

Antraknoza – ryzyko rośnie

Napisz e-mail Drukuj

borówka wysoka, ochrona, antraknoza borówkiPanujące w ostatnich dniach warunki pogodowe mogą sprzyjać porażaniu owoców borówki przez antraknozę. Obecne objawy są konsekwencją infekcji w okresie okołokwitnieniowym, ale choroba może się również rozprzestrzeniać poprzez zarodniki powstające na porażonych owocach.

Więcej…

Szkodniki i choroby truskawki groźne po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

Remigiusz OlszakW czasie szkolenia podsumowującego działania Grupy Truskawkowej w 2014 roku (czyt. też...), o szkodnikach truskawek, które wymagają zwalczania już na etapie przygotowania stanowiska omówił prof. Remigiusz Olszak z IPSAD z Tarczyna. O ważnych do zwalczania chorobach po zbiorze mówiła z kolei dr hab. Anna Bielenin z IPSAD z Tarczyna.

Więcej…

Skuteczna kontrola szkodników roślin jagodowych

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_img_8005.jpgObowiązujące od tego roku przepisy, związane z ochroną upraw przed chorobami i szkodnikami, nakazują przestrzeganie zasad związanych z integrowaną ochroną roślin. Wskazuje ona m.in. na sięganie po chemiczne środki ochrony wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne i wybieranie przede wszystkim tych, które mają najmniej szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi i środowisko.

Więcej…

Komunikat jagodowy BCS z 12.06.2014

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_33.jpgNa plantacjach owoców jagodowych ciągłym zagrożeniem są choroby i szkodniki. Na co trzeba zwrócić uwagę i jakie działania podjąć – informują specjaliści z Bayer CropScience.

Więcej…
Tutaj jesteś : Ochrona