Jagodnik
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Drosophila suzukii - wzmożnona aktywność pod koniec sezonu

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Drosophila_img_5127.jpgW ostatnim czasie dużo przekazywaliśmy informacji na temat zagrożenia jakie dla plantacji roślin jagodowych może stanowić muszka plamoskrzydła - Drosophila suzukii. Ze szkodnikiem tym walczą już producenci owoców w wielu krajach południowej i zachodniej Europy zwłaszcza borówki, maliny, ale również wiśni i czereśni. W minionym roku 2014 po raz pierwszy stwierdzono wystąpienie tego szkodnika w naszym kraju. Wstępne informacje z tego sezonu wskazują, że pojawia się on w nowych regionach Polski.

Więcej…
Poland_Plants

Bezpieczne gospodartwo - bezpieczna ochrona roślin

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Interra_img_7654.jpgBezpieczeństwo związane ze stosowaniem środków ochrony roślin w gospodarstwach związane jest nie tylko z samą operacją wykonywania zabiegów ochrony roślin, ale całym procesem obrotu nimi w gospodarstwie. Dotyczy to zarówno ich przechowywania, właściwego przygotowania do zbiegu jak również utylizacji resztek cieczy po zabiegu i myciu opryskiwacza. Te wszystkie zagadnienia obejmuje projekt bezpiecznego gospodarstwa o nazwie Interra zainicjonowany przez firmę Syngenta.

Więcej…

Serenade ASO zarejestrowane w uprawie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_IMG_2106.JPGSerenade ASO to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska. Preparat ten 18 sierpnia 2015 uzyskał zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 do ochrony m.in. truskawek.

Zobacz także: truskawka, ochrona, Serenade ASO
Więcej…

Wciornastki masowo niszczą truskawki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Wciornastki_4b.img_0142.jpgDla producentów truskawek odmian powtarzających owocowanie, bardzo poważnym problemem okazują się być szkodniki. Zwłaszcza wciornastki w okresie lata mogą powodować bardzo dużą szkodliwość, a niezauważone w porę całkowicie zniszczyć owoce. W tym roku w warunkach wysokich temperatur presja tych szkodników jest bardzo dużo. Jak można z nimi walczyć? Odpowiada Mariusz Padewski – doradca z angielskiej firmy DLV Plant – GreenQ.  

Więcej…

Drosophila suzukii atakuje owoce w Niemczech

Napisz e-mail Drukuj

altPodczas wyjazdu zorganizowanego w połowie lipca 2015 roku dla sadowników, doradców i przedstawicieli grup producentów przez firmę Syngenta do Niemiec, mogliśmy się przekonać jak ogromna może być szkodliwość muszki plamoskrzydłej Drosophila suzukii. Znaczną szkodliwość szkodnik ten powodował w ubiegłym roku, w tym również zdziesiątkował wiele sadów czereśniowych i wiśniowych w Niemczech.

Więcej…
Tutaj jesteś : Ochrona