jagodnik_top
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Na rosyjski rynek mogą wrócić greckie pomarańcze, truskawki i brzoskwinie

Napisz e-mail Drukuj
truskawkaGrecki rząd zwrócił się do Rosji z prośbą o zniesienie embarga na dostawy niektórych produktów rolnych, wprowadzonego latem 2014 roku w odpowiedzi na sankcje UE. Jeśli Rosja się zgodzi, na krajowy rynek wrócą pomarańcze, truskawki i brzoskwinie z Grecji - podaje portal pl.sputniknews.com.
.
Więcej…
Poland_Plants

Sterowanie wzrostem i rozwojem roślin

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_DLV_img_7880.jpgW dniach 23-25 lutego w Kazimierzu nad Wisłą odbywało się szkolenie zorganizowane przez firmę DLV Plant UK, poświęcone kontrolowanej uprawie roślin jagodowych. W jego trakcie doradca z angielskiej firmy omawiał najważniejsze czynniki, które mają wpływ na wzrost i owocowanie roślin jagodowych.

Więcej…

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015 coraz większe i ciekawsze

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_TSW_2015_wystawcy_TSW_2015_MP27.JPGPiątą edycję Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW 2015, odbywająca się 19-20 lutego w Centrum Expo w Warszawie bez wątpienia można uznać za największe targi dla producentów owoców i warzyw w Polsce. Na powierzchni 11 300 metrów kwadratowych swoją ofertę zaprezentowało 194 wystawców, a targi odwiedziło ponad 9200 osób (wejście na targi było rejestrowane). Patronami tego ważnego dla sadowników i warzywników wydarzenia były firmy Bayer CropScience, Timac Agro Polska i AMG importer ciągników Landini.

Więcej…

Werticilioza truskawki

Napisz e-mail Drukuj


b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_M_Oleszczak_werticilioza_werticiloza1.JPGChoroba ujawnia się głównie w okresie ciepłej (gorącej) i suchej pogody. Porażone przez Verticilium rośliny więdną w charakterystyczny sposób, w pierwszej kolejności więdną najstarsze liście, a dalej więdnięcie przenosi się na młodsze liście.

Zobacz także: truskawka, werticilioza
Więcej…

O nowych możliwościach sprzedaży owoców

Napisz e-mail Drukuj

RajpolW targach Fruit Logistyca po raz 10 uczestniczyła firma Rajpol. Jak informował Dominik Woźniak z tej organizacji producentów, ten rok jest bardzo ciężki jeśli chodzi o cenę jabłek jaką mogą uzyskać sadownicy, na szczęści pojawiaja się nowe możliwości jeśli chodzi o sprzedaż tych i wielu innych owoców. 

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka