jagodnik_top
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Jagodnik 4/2014 - już w sprzedaży

Napisz e-mail Drukuj

JagodnikTegoroczny sezon pod względem cen oferowanych za owoce przemysłowe jest jednym znajgorszych od wielu lat. W znacznie lepszej sytuacji są natomiast producenci owoców deserowych, którzy od lat inwestują w lansowane m.in. na łamach naszego czasopisma technologie produkcji. Więcej na ten temat oraz o sytuacji na rynku owoców przemysłowych będzie można przeczytać w lipcowo-sierpniowym numerze "Jagodnika". Zapraszamy również do prenumeraty czasopisma w naszym e-sklepie.

Więcej…
Poland_Plants
Osadkowski

Urządzenia do fertygacji - Malinowe Factory

Napisz e-mail Drukuj

nawadnianie, sterownik nawozowy, nawożenie malin, PoldripUprawa owoców jagodowych na coraz większych powierzchniach w tunelach foliowych czy też pod osłonami wymaga zainstalowania urządzeń odpowiadających nie tylko za podawanie wody, ale również nawozów. Coraz więcej osób decyduje się w tego typu uprawach na instalację mikserów nawożeniowych sterowanych komputerowo.

Więcej…

IV Dni Otwarte Truskawki – program i zaproszenie

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_Dni_truskawki_zaproszenie_IMG_3161minitunele_dni_truskawki.JPGIV Dni Otwarte Truskawki odbędą się 25 lipca (piątek) w miejscowości Górki koło Sosnowicy (woj. lubelskie) w gospodarstwie Jacka Ordowskiego, który na powierzchni 35 arów zamontował mini tunele.

Więcej…

Sadownicy zapowiadają blokadę drogi numer 19 w miejscowości Kózki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_czarna_porzeczka_owoce.jpgW związku z drastycznie niskimi cenami skupu owoców i spadającymi cenami innych płodów rolnych na 19 lipca rolnicy i sadownicy zaplanowali protest w formie blokady krajowej 19-tki w miejscowości  Kózki. Decyzja o blokadzie została podjęta po braku reakcji rządu na głosy zaniepokojonych rolników.

Zobacz także: porzeczka, truskawka, malina
Więcej…

Szkodniki i choroby truskawki groźne po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

Remigiusz OlszakW czasie szkolenia podsumowującego działania Grupy Truskawkowej w 2014 roku (czyt. też...), o szkodnikach truskawek, które wymagają zwalczania już na etapie przygotowania stanowiska omówił prof. Remigiusz Olszak z IPSAD z Tarczyna. O ważnych do zwalczania chorobach po zbiorze mówiła z kolei dr hab. Anna Bielenin z IPSAD z Tarczyna.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka