Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Chelat miedziowy zwiększył trwałość truskawek

Napisz e-mail Drukuj

disperPodczas odbywających się w minionym tygodniu targów Fruit Atraction w Madrycie, zaprezentowano wyniki z zastosowania granulowanego, w 100% rozpuszczalnego w wodzie chelatu miedziowego, w przedłużeniu trwałości potraktowanych nim truskawek.

Więcej…
Poland_Plants

Sadzonki typu tray plants

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_M_Padewski_tray_plants_trayplants_1.jpgWraz z rozpoczęciem uprawy truskawek w systemach bezglebowych, tradycyjne sadzonki frigo w wielu krajach szybko zostały zastąpione materiałem doniczkowanym typu tray plants. W wielu miejscach na świecie producenci owoców uznali, że sadzonki tego typu dają lepsze możliwości kontroli ilości i jakości zbieranych owoców oraz lepszą regulację czasu produkcji.

Więcej…

Drosophila suzukii - realne zagrożenie

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Drosophila_img_4024.jpgW wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii poważnym zagrożeniem dla upraw roślin jagodowych oraz innych owoców miękkich staje się mała muszka Drosophila suzukii. Szkodnik pochodzący z Japonii jest już obecny w krajach południa i zachodniej Europy a tym samym stanowi coraz bardziej realne zagrożenie dla Polski.
Więcej…

Farmy zachodniego wybrzeża USA

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_BCS_Kalifornia_dpp_0101.jpgPod takim hasłem firmy Bayer CropScience i Agrosimex zorganizowały w drugiej połowie października ekspedycję na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Będąc w Kalifornii, czyli stanie USA z najlepiej rozwiniętym rolnictwem i ogrodnictwem (produkuje się tu 70% żywności pochodzenia roślinnego), mogliśmy poznać jak działa tam firma Bayer CropScience oraz farmy związane z produkcją ogrodniczą.
Więcej…

Nowy wymiar nawożenia fosforem

Napisz e-mail Drukuj

Top-Phos, Eurofertil Top 35 NP, Eurofertil Top 51 NPK, Timac AgroWprowadzenie nowej, unikatowej na rynku linii produktów z nową formą fosforu zapowiedzieli 16 października na konferencji prasowej w Ossie koło Rawy Mazowieckiej przedstawiciele firmy Timac Agro. Ta nowa forma zawarta jest w opatentowanej formule Top-Phos, która na europejskim rynku będzie dostępna w pierwszej kolejności w dwóch granulowanych nawozach: EUROFERTIL TOP 35 NP oraz EUROFERTIL TOP 51 NPK.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka