Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Farmy zachodniego wybrzeża USA

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_BCS_Kalifornia_dpp_0101.jpgPod takim hasłem firmy Bayer CropScience i Agrosimex zorganizowały w drugiej połowie października ekspedycję na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Będąc w Kalifornii, czyli stanie USA z najlepiej rozwiniętym rolnictwem i ogrodnictwem (produkuje się tu 70% żywności pochodzenia roślinnego), mogliśmy poznać jak działa tam firma Bayer CropScience oraz farmy związane z produkcją ogrodniczą.
Więcej…
Poland_Plants

Nowy wymiar nawożenia fosforem

Napisz e-mail Drukuj

Top-Phos, Eurofertil Top 35 NP, Eurofertil Top 51 NPK, Timac AgroWprowadzenie nowej, unikatowej na rynku linii produktów z nową formą fosforu zapowiedzieli 16 października na konferencji prasowej w Ossie koło Rawy Mazowieckiej przedstawiciele firmy Timac Agro. Ta nowa forma zawarta jest w opatentowanej formule Top-Phos, która na europejskim rynku będzie dostępna w pierwszej kolejności w dwóch granulowanych nawozach: EUROFERTIL TOP 35 NP oraz EUROFERTIL TOP 51 NPK.

Więcej…

Tunelowe konstrukcje dla malin i nie tylko

Napisz e-mail Drukuj

malinaFirma Haygrove w Polsce znana jest przede wszystkim z produkcji tuneli. Warto wiedzieć, że w Wielkiej Brytanii jest ona również znaczącym, a może nawet jednym z największych, producentem owoców jagodowych – malin, truskawek, jeżyn, borówek oraz czereśni. Z produkcją tych owoców, ze szczególnym uwzględnieniem malin oraz tunelowych konstrukcji dedykowanych tej uprawie mogła zapoznać się w ostatnich dniach września grupa polskich producentów.

Więcej…

Dla jagodowych z Agro Show

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_AgroShow_IMG_5587agroshow.JPGOferta targów Agro Show skierowana jest w zdecydowanej większości do producentów rolnych. Co roku swoją ofertę prezentują również firmy oferujące rozwiązania dla ogrodnictwa, w tym roślin jagodowych. Szczególnie bogata była w tym roku oferta różnego rodzaju opryskiwaczy, z których wiele było prezentowanych pierwszy raz szerokiej publiczności.

Więcej…

W szkółce przed „wykopkami”

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Agronom_szkolka_img_1742.jpgPlanując zakładanie nowych plantacji, bardzo ważny jest wybór dobrej jakości, a przede wszystkim zdrowotności, materiału szkółkarskiego. W przypadku truskawek czy malin, produkcją sadzonek zajmuje się wiele krajowych szkółek. Odwiedzając je jesienią można się przekonać jak produkowane są sadzonki, jaka jest zdrowotność mateczników a tym samym również sadzonek jakie będą z nich pozyskane.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka