Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

A miało być tak pięknie...

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_problemy_jagodnik6.JPGCzęsto, w wielu materiałach publikowanych na naszym portalu piszemy o wysokiej rentowności uprawy roślin jagodowych pod osłonami czy korzyściach z wdrażania do takich upraw nowych, plennych odmian czy nowych technologii. Znaczna część opisywanych wdrożeń poparta jest konkretnymi przykładami osób decydujących się na takie inwestycje. Zdarzają się jednak gospodarstwa, a w nich osoby je prowadzące, które inwestują znaczne środki, często wspomagając się kredytami licząc na szybki zwrot zainwestowanych środków. Niestety rzeczywistość czasem okazuje się zupełnie inna.

Zobacz także: truskawka, malina
Więcej…
Poland_Plants

Czy warto korzystać z doradztwa?

Napisz e-mail Drukuj

technologia uprawy, truskawka, malina, borówka wysoka, doradztwo, DLVProwadzenie upraw roślin jagodowych, zwłaszcza w nowych technologiach (systemy bezglebowe z fertgacją) wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Posiąść je można po kilku latach prowadzenia tego typu produkcji. Popełnione w tym czasie błędy mogą jednak sporo kosztować – spadkiem plonu, jakości, czy nawet całkowitą utratą plonu. Dlatego w wielu krajach producenci korzystając z usług firm doradczych, których specjaliści przez cały sezon nadzorują prowadzenie uprawy.

Więcej…

Marokański eksport truskawek

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_a_rok_2013_Fruit_logistyca_2013_IMG_3139.JPGW bieżącym roku Maroko uplasowało się na piątym miejscu wśród największych światowych eksporterów truskawek.

Zobacz także: aktualności, świat, truskawka
Więcej…

Jagodnik 5/2014 – już w sprzedaży

Napisz e-mail Drukuj

Jagodnik, Wiele z materiałów przygotowanych do wrześniowo-październikowego numeru "Jagodnika" poskazuje, że na rynek owoców jagodowych trzeba patrzeć już lokalnie, ale globalnie. Warto też dywersyfikować produkcję, poprzez przenoszenie upraw pod osłony, wprowadzanie nowych odmian czy technologii uprawy, które dadzą możliwość przedłużenia okresu zbiorów i zapewnienia ciągłości dostaw owoców. Już dziś prezentujemy skróty z wybranych materiałów, przypominamy również o odnowieniu prenumeraty na nowy rok – szczegóły patrz PDF.

Więcej…

Ważne w czasie sadzenia truskawek

Napisz e-mail Drukuj
truskawka, Marmolada, HumistarMinione sezony pokazują, że wielu producentów zakładając plantację truskawek czy to z sadzonek zielonych czy frigo mimo regularnego nawożenia doglebowego czy dolistnego nie osiąga satysfakcjonujących plonów. Jednym z powodów takiej sytuacji są problemy ze zbudowaniem przez rośliny silnego systemu korzeniowego, który decyduje o pobieraniu składników pokarmowych.
Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka