brinkman
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Przetwórcy przed sezonem, cz. II

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_SPOiW_wczesne_warzywa-13.jpgTegoroczne spotkanie członków Krajowego Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw w Jachrance (czytaj również) było okazją do zapoznania się z możliwościami dofinansowania inwestycji ze środków finansowych oferowanych przez UE. W trosce o bazę surowacową i dobrą jakosć truskawek do mrożenia, warto również pomyśleć o nowych odmianach, o czym mówił dr Jan Danek.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Rozkładanie ściółek na plantacjach truskawek - Komunikat Grupa Truskawkowa Osadkowski SA z XV z dnia 22.05.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_14_truskawka_sciolka.jpgŚciółkowanie gleby na plantacjach truskawki gruntowej jest zabiegiem przynoszącym wymierne korzyści zarówno pod względem poprawy warunków wzrostu i rozwoju roślin jak i niewątpliwej poprawy jakości handlowej owoców.

Więcej…

Skórzasta zgnilizna truskawki - Komunikat XIII dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 21.05.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_13_skorzasta_zgnilizna.jpgOkres kwitnienia i wzrostu zawiązków, to także konieczność zwalczania skórzastej zgnilizny owoców (Phytophthora cactorum). Szczególnie dużą podatność na porażenie wykazuje odmiana 'Honeoye', ale w lata sprzyjające rozwojowi patogenu także owoce odmian 'Senga Sengana', 'Kent', 'Florence', 'Onebor' (Marmolada) i 'Roxana' mogą zostać porażone.

Więcej…

Nowe możliwości zwalczania mączniaka prawdziwego

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_truskawka_liscie.jpgMączniaki prawdziwe to duża grupa chorób powodowanych przez grzyby z rzędu Erysiphales, z rodziny Erysiphaceae. Nazwa związana jest z objawami, jakie powodują, a mianowicie jest to mączysty nalot na liściach, będący konsekwencją rozwijania się tam grzybni i zarodników konidialnych. Do zwalczania mączniaków w uprawach sadowniczych i w produkcji niektórych gatunków warzyw może być użyty nowy fungicyd – TOPAS 100 EC.

Więcej…

Gradobicia niszczą truskawki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Gradobicia_img_3114.jpgPo fali przymrozków jakie dokonały spustoszenia na plantacjach truskawek w centralnej Polsce (region Czerwińska nad Wisłą - czytaj więcej), tym razem zniszczeń dokonały gradobicia jakie przeszły przez centralną Polskę. W powiecie grójeckim kule gradowe miały po kilka centymetrów średnicy, dokonując znaczących strat na plantacjach truskawek w fazie kwitnienia.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka