Arkop
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Innowacyjnie w nowe 10-lecie

Napisz e-mail Drukuj

Timac Agro Polska

Firma Timac Agro Polska obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia obecności na polskim rynku. Z tej okazji 2 września w Niepruszewie kolo Poznaniem, gdzie znajduje się nowa siedziba firmy, zorganizowano konferencję prasową, podczas której podsumowano mijającą dekadę i zaprezentowano nowe rozwiązania wprowadzane w tym roku na rynek. Ogrodników, powinna szczególnie zainteresować formuła N-Process, której dodatek do nawozów granulowanych pozwala nie tylko kontrolować uwalnianie się azotu, ale również stymulować roślinę do jego pobierania i przetwarzania w plon.

Więcej…
Poland_Plants

Szanowni Czytelnicy „Jagodnika”

Napisz e-mail Drukuj


JagodnikOd 1 września 2015 r., dzięki umowie podpisanej przez firmę Hortus Media Sp. z o.o., nowym partnerem wydawniczym czasopisma „Jagodnik” została Oficyna Wydawnicza Oikos Sp. z o.o (wydawca m.in. czasopism: „Agromechanika”, „Technika Sadownicza i Warzywnicza”, „Brać Łowiecka”, „Drwal”). Współpraca między naszymi wydawnictwami ma jeszcze bardziej zbliżyć nasze czasopismo do osób zainteresowanych produkcją owoców jagodowych oraz umożliwić komfortową obsługę Czytelników.

Więcej…

Jagodowa ekspecycja do Wielkiej Brytanii

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Truskawki_UK_img_7102.jpgW Wielkiej Brytanii uprawa większości gatunków jagodowych realizowana jest pod osłonami. Przeważają tunele foliowe, w których uprawia się truskawki, maliny i jeżyny. Jak to jest realizowane mogli się przekonać producenci z Polski, którzy na zaproszenie firm ProTech i Agronom Plants uczestniczyli w wyjeździe do Wielkiej Brytanii. Zwiedzając farmy położone w region Kentu oraz bardziej wysunięte na południe regionu West Saasex, mogliśmy się przekonać jak jest tam realizowana uprawa truskawek i malin.

Więcej…

Serenade ASO zarejestrowane w uprawie truskawek

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_IMG_2106.JPGSerenade ASO to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska. Preparat ten 18 sierpnia 2015 uzyskał zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 do ochrony m.in. truskawek.

Zobacz także: truskawka, ochrona, Serenade ASO
Więcej…

Przygotowanie gleby pod nowe nasadzenia - Komunikat XXVI z dnia 21.08.2015 dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_26_rozsiewacz.jpgJednym z podstawowych warunków prawidłowego wzrostu i rozwoju nowych nasadzeń truskawki, a tym samym dobrego plonowania w kolejnym sezonie, jest właściwe przygotowanie stanowiska. Niektóre błędy popełnione podczas przygotowywania gleby pod nowe plantacje są trudne do skorygowania po posadzeniu roślin.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka