Sunberry
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Nowatorskie rozwiązania do odstraszania ptaków

Napisz e-mail Drukuj

stop ptakomPtaki najbardziej mają wykształcony zmysł wzroku, a kąt ich widzenia sięga prawie 360°. Ich wyjątkowa spostrzegawczość sprawia, że potrafią bardzo szybko reagować w sytuacji gdy dostrzegą zagrożenie w postaci drapieżników. Mogą być to ptaki drapieżne, ale równie sylwetki. Tę zależność można wykorzystać na plantacjach owocowych, zwłaszcza borówki wysokiej, gdzie owoce są bardzo chętnie zjadane są przez ptaki.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Dzień Otwarty w DLV PLant-GreenQ - maliny i truskawki

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_DLV_maliny_trusk_dlv2.jpgW dniu 23 czerwca firma doradcza DLV Plant zorganizowała w Holandii otwarte spotkanie we współpracy z holenderskimi, hiszpańskimi, włoskimi i francuskimi szkółkami. W jego trakcie przekazywane były informacje na temat nowych trendów i technologii uprawy malin, jeżyn oraz truskawek odmian powtarzających, w tym informacje dotyczące produkcji sadzonek nowych odmian. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób z krajów takich jak: Włochy, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria oraz Polska.

Więcej…

XVIII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa, cz. I

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Dabrowice_2015_dni_otwarte_024.jpgW dniu 24 czerwca 2015 roku odbył się XVIII Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa. Impreza tradycyjnie odbywała się w sadzie doświadczalnym w Dąbrowicach. Wzorem minionych edycji także i tym razem nie zabrakło wykładów, wystaw maszyn i produktów dla sadownictwa i zwiedzania kwater doświadczalnych na poligonie Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Więcej…

Problemy z dorastaniem owoców – Komunikat XX dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 19.06.2015

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, grupa truskawkowaNa wielu plantacjach truskawki gruntowej pojawiają się problemy z dorastaniem owoców do prawidłowych rozmiarów oraz przedwczesnym dojrzewaniem. Przyczyną tych problemów jest skrajnie niekorzystny przebieg pogody, niekiedy również spotęgowany błędami w agrotechnice. Poniżej przedstawiono kilka najczęstszych powodów nieprawidłowości we wzroście i rozwoju roślin zaobserwowanych aktualnie na plantacjach oraz ewentualne zabiegi wspomagające (na fot. zachwianie równowagi wegetatywno-generatywnej spowodowane długotrwałymi chłodami i przymrozkami w maju).

Więcej…

Przebarwienia ogonków i szypułek owocowych – Komunikat XIX dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA z dnia 12.06.2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_19_przebarwienia_ogonkow.jpgJak wynika z informacji docierających od plantatorów, w niektórych rejonach kraju pojawiają się na roślinach charakterystyczne przebarwienia przyszypułkowe ogonków owocowych truskawki Najczęściej przebarwienia takie obserwowane są na odmianie 'Onebor' (Marmolada), chociaż niektórzy plantatorzy donoszą również o zmianie barwy ogonków owocowych na innych odmianach.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka