Prolectus
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Ważne tematy w uprawie owoców jagodowych

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Wroclaw_MAG_ryszard_czerwinski_dyrektor_dodr.jpg... omawiane były 26 marca w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Przybyłych na zorganizowane, przez DODR oraz Przedsiębiorstwo Prywatne KAR, szkolenie przywitał dyrektor ośrodka Ryszard Czerwiński, a następnie głos oddał moderatorowi spotkania Jerzemu Karczewskiemu. Pomimo niesprzyjającej od rana aury, do DODR-u dotarło ok. 50 uczestników.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Dlaczego niektóre insektycydy są nietoksyczny dla pszczół, a toksyczne dla szkodników?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_pojedyncze_pszczola.jpgPytanie, co dzieje się z molekułą syntetycznego insektycydu wprowadzonego do organizmu owada lub do środowiska przyrodniczego, jest kluczowe w dobie prowadzenia integrowanych programów ochrony roślin. Wiąże się ono z wieloma aspektami, głównie toksykologicznym i środowiskowym. Jednym z głównych wymogów stawianych nowoczesnym insektycydom jest bowiem bezpieczeństwo owadów zapylających, a głównie pszczoły miodnej.

Więcej…

Czy będzie więcej wczesnych truskawek?

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Akademia_Czerwinsk_img_9524.jpgObszar gmin Czerwińsk nad Wisłą, Załuski, Naruszewo to znane w Polsce zagłębie produkcji truskawek. Specyficzne uwarunkowania tego regionu, jak również sprawdzona i praktykowana od lat technologia uprawa sprawiają, że właśnie z tego regionu pochodzą najwcześniejsze truskawki. Czy tak również będzie w tym sezonie?

Więcej…

W Hiszpanii truskawki cały czas droższe niż przed rokiem

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_opakowania_truskawka_FL_opakowania_truskawka_8.JPGW Huelvie, marzec jest bardzo ważnym miesiącem jeśli chodzi o ceny uzyskiwane za truskawki. Zwykle bowiem w tym okresie obserwowane są największe spadki cen, dlatego wszyscy bacznie obserwują sytuację na międzynarodowych rynkach, gdzie eksportowane są truskawki z tego kraju.

Zobacz także: truskawka, ceny truskawek
Więcej…

Envidor® 240 SC- nowa rejestracja w sadach i jagodnikach

Napisz e-mail Drukuj

ochrona, truskawka, malina, porzeczka czarna, przędziorki, EnvidorEnvidor 240 SC jest wiodącym w Polsce akarycydem, od wielu lat stosowanym w ochronie jabłoni i śliw przed przędziorkami i pordzewiaczami. W opinii licznych doradców i sadowników zdobył sobie w tych uprawach opinię skutecznego środka, który eliminuje trudne szkodniki, a odpowiednio zastosowany, często działa przez wiele tygodni po zabiegu. Od tego roku można go również stosować w uprawach roślin jagodowych.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka