Merpan
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Oszczędna gospodarka fosforem

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_pojedyncz_zdjecia_zwrot_podatku_akcyzowego_1.jpgKomisja Europejska podejmuje od lat działania, które mają przyczynić się do zredukowania nawożenia mineralnego. Inicjatywa ta ma na celu ograniczenie degradacji gleb i zanieczyszczenia środowiska naturalnego, w tym zwłaszcza wód. Rekomendowane są nawozy, które sprzyjają wzrostowi produktywności upraw poprzez redukcję wpływu szkodliwych dla roślin czynników biotycznych i abiotycznych.

Więcej…
Poland_Plants

W Anglii zwiększyła się produkcja truskawek

Napisz e-mail Drukuj

truskawkaTegoroczne zbiory truskawek w Wielkiej Brytanii oszacowano na około 60 170 ton, co oznacza wzrost produkcji względem 2013 roku o 8%. Prognozuje się, że w kolejnych latach produkcja ta będzie się zwiększała, a to za sprawą coraz większego popytu, nowym odmianą i technologiom pozwalajacym na oferowanie tych owoców przez coraz więszkszą liczbę miesięcy w roku.

Więcej…

Tunelowe rozwiazanie do ekologicznej i intensywnej uprawy truskawek - FILM

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_tunele_ekologiczne_WB_IMG_0276truskawki_tunele_haygrove.JPGW firmie Haygrove w Wielkiej Brytanii rośliny jagodowe w tunelach uprawia się na ponad 100 ha. Dominuje w nich oczywiście produkcja konwencjonalna, ale na znaczeniu cały czas zyskują ekologiczne uprawy truskawek oraz malin. Ekologiczne truskawki uprawiane są najczęściej w zblokowanych tunelach serii 4 w glebie na zagonach.

Więcej…

Opóźniony sezon na sadzonki frigo

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_Planasa_img_6769.jpgW tym roku później niż zwykle rozpoczęto w szkółkach pozyskiwanie sadzonek frigo. Wszystkiemu winna była pogoda, a dokładnie mała ilość chłodu w miesiącach jesiennych. W szkółkach należących do firmy Planasa Polska pozyskiwanie sadzonek rozpoczęto 17 listopada. Są główne przeznaczane na zaopatrzenie krajowych producentów truskawek.

Więcej…

Maliny, jeżyny i truskawki w tunelach były zbierane jeszcze w listopadzie

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_Jakimowicz_IMG_1189jakimowicz.JPGW gospodarstwie Ryszarda i Bożeny Jakimowicz z Tyńca Małego koło Wrocławia w tunelach foliowych uprawia się truskawki odmian powtarzających owocowanie oraz maliny i jeżyny. Dotychczasowa powierzchnia upraw realizowanych w tunelach foliowych to 2 ha, jednak od kolejnego sezonu zostanie powiększona o kolejne 2 ha upraw realizowanych w zblokowanych tunelach firmy Haygrove.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka