Prolectus
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Antraknoza truskawki – choroba o wielu twarzach

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, antraknoza, ColletotrichumGrzyby będące sprawcami antraknozy są powszechnie występującymi w przyrodzie polifagami (występują na wielu gatunkach uprawnych). Pojawiają się zarówno na roślinach uprawnych, jak i dzikich w tym powszechnie zasiedlają chwasty. W warunkach glebowo-klimatycznych Polski sprawcami antraknozy na truskawce mogą być dwa grzyby z rodzaju Colletotrichum: C. gleosporioides i C. acutatum.

Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Komunikat jagodowy z dnia 13 kwietnia 2015

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_T_Gasparski_komunikat_2_agrest_BCS.jpgPołowa kwietnia to konieczność lustracji plantacji roślin jagodowych na obecność szkodników, konieczne są również już pierwsze zabiegi fungicydowe. Wczesna wiosna to jeszcze czas na prace porządkowe na plantacjach, które pozwalają ograniczyć źródło patogenów chorobotwórczych.

Zobacz także: porzeczka, truskawka, malina, inne, agrest
Więcej…

Zalecenia dla Grupy Truskawkowej Osadkowski SA – Komunikat nr III – ugór herbicydowy

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_autorzy_zewnetrzni_A_zwierzynski_2015_GT_3_ugor_herbicydowy.jpgStosowanie herbicydów w uprawie truskawki jest zdecydowanie najgorszym i nie polecanym sposobem utrzymania gleby. Praktyka pokazuje, że nawet po zastosowaniu herbicydów selektywnych dopuszczonych do stosowania na plantacjach truskawki, mogą wystąpić na roślinach uszkodzenia istotnie pogarszające ich funkcjonowanie oraz zmniejszające wielkość plonu.

Zobacz także: truskawka, herbicydy
Więcej…

Jeden fungicyd - wiele zastosowań

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_News_switch_jagodowe.jpgDobrze znany producentom warzyw i owoców fungicyd Switch 62,5 WG, od tego sezonu będzie mógł być stosowany do ochrony jeszcze szerszego grona roślin uprawnych. Zgodnie z decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (decyzja nr: R–71/2015d z dnia 06 lutego 2015 r.) Switch 62,5 WG zyskał rejestrację do kolejnych 27 gatunków roślin uprawnych.

Więcej…

Zwalczanie przędziorków i roztoczy

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2015_Akademia_Czerwinsk_akademia_uprawy_truskawek15.jpgW trakcie IV edycja Akademii Uprawy Truskawek (więcej o tym szkoleniu czyt.) odbywającej się w Czerwińsku nad Wisłą można było zapoznać się z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi odmian truskawki, a także aktualnych zaleceń dotyczących ochrony plantacji truskawek m.in. przed szkodnikami.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka