Sunberry
Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Jagodnik 4/2015 – już w sprzedaży

Napisz e-mail Drukuj
b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_J_4_2015_jagodnik_4_2015_okladka.jpgCały czas opłacale są inwestycje w nowe technologie oraz uprawę nowych odmian czy też gatunków. Zachęca to do podejmowania decyzji – zwykle odważnych – o wdrażaniu tych rozwiązań, które prezentujemy na łamach naszego czasopisma, a także podczas spotkań branżowych. Z tego co słyszmy od Państwa inwestycji w nowe technologie przybywa i będzie przybywać. Dlatego już dziś zapraszamy do lektury kolejnego numeru „Jagodnika”, w którym prezentujemy najciekawsze doniesienia z kraju i zagranicy, prezentujące europejskie trendy i praktyczne zalecenia z sektora roślin jagodowych.
Więcej…
Osadkowski
Poland_Plants

Drosophila suzukii atakuje owoce w Niemczech

Napisz e-mail Drukuj

altPodczas wyjazdu zorganizowanego w połowie lipca 2015 roku dla sadowników, doradców i przedstawicieli grup producentów przez firmę Syngenta do Niemiec, mogliśmy się przekonać jak ogromna może być szkodliwość muszki plamoskrzydłej Drosophila suzukii. Znaczną szkodliwość szkodnik ten powodował w ubiegłym roku, w tym również zdziesiątkował wiele sadów czereśniowych i wiśniowych w Niemczech.

Więcej…

Nawożenie owocujących plantacji truskawek po zbiorach

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, plantacja truskawekBieżący sezon charakteryzował się dużymi wahaniami warunków klimatycznych i glebowych. Trudny rok, związany przede wszystkim z brakiem dostatecznej ilości wody (podczas dorastania owoców) sprawił, że plony na plantacjach uprawianych ekstensywnie lub wszędzie tam, gdzie zostało opóźnione nawożenie posypowe na początku sezonu, nie były zbyt wysokie, a odżywienie roślin nie było wystarczające.

Więcej…

Kondycjonowanie sadzonek truskawki przed ich posadzeniem

Napisz e-mail Drukuj

truskawka, kondycjonowanie sadzonek truskawki

W ramach projektów realizowanych na Demo Farmy Grupy Truskawkowej Osadkowski SA (czyt. też...) ocenia się m.in. wpływ różnego rodzaju preparatów na wzrost roślin po posadzeniu. Taka ocena prowadzona jest z zastosowaniem mieszaniny produktów Terra Sorb Complex i BlackJak.

Więcej…

Na Demo Farmie Grupy Truskawkowej Osadkowski SA (cz. I)

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_2_2015_pojedyncze_demo_farma_truskawkowa.jpgGrupa Truskawkowa Osadkowski SA, to projekt realizowany już od trzech lat w gospodarstwach specjalizujących się w uprawie truskawek od trzech lata. W ramach tego projektu w jednym z gospodarstw od tego roku prowadzone są wdrożenia z zastosowaniem różnego rodzaju produktów – często będących jeszcze w fazie testów – których celem jest opracowanie optymalnej technologii uprawy truskawek, gwarantującej wysokie plony bardzo dobre jakości owoców deserowych.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka