Twój ulubiony portal poświęcony tematyce roślin jagodowych...
  • Zwiększ czcionkę
  • Domyślny rozmiar
  • Zmniejsz czcionkę
Yara Poland

Ważne w czasie sadzenia truskawek

Napisz e-mail Drukuj
truskawka, Marmolada, HumistarMinione sezony pokazują, że wielu producentów zakładając plantację truskawek czy to z sadzonek zielonych czy frigo mimo regularnego nawożenia doglebowego czy dolistnego nie osiąga satysfakcjonujących plonów. Jednym z powodów takiej sytuacji są problemy ze zbudowaniem przez rośliny silnego systemu korzeniowego, który decyduje o pobieraniu składników pokarmowych.
Więcej…
Poland_Plants

Truskawkowe doświadczenia w Holandii

Napisz e-mail Drukuj

DLV, truskawka, uprawa truskawekTegoroczna, siódma edycja Holenderskich Dni Truskawkowych Poletek Doświadczalnych odbywała się 5 września w miejscowości Sint-Oedenrode koło Eindhoven. Jej organizatorami był holenderski oddział doradczej firmy DLV oraz ZLTO Vollegrond.

Zobacz także: truskawka, uprawa truskawek, DLV
Więcej…

Komisja Europejska wstrzymała przyjmowanie dalszych powiadomień

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_pojedyncze_KE.jpgKomisja Europejska wstrzymała przyjmowanie dalszych powiadomień w zakresie operacji wycofania, zielonych zbiorów i niezbierania plonów dla wszystkich produktów wskazanych w art. 1 ust. 2 ww. rozporządzenia.

Więcej…

Truskawki powtarzające owocowanie - atrakcyjne odmiany

Napisz e-mail Drukuj

b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Mariusz_robocze_2014_NEWSy_sweet_eve_2.jpgW Wielkiej Brytanii w strukturze upraw truskawek, obok odmian tradycyjnie owocujących jak ciągle popularne ‘Elsanta’ i ‘Sonata’, na znaczeniu zyskuje uprawa odmian powtarzających owocowanie. Jest to efekt wprowadzenia do uprawy nowych odmian, o bardzo dobrym smaku owoców, cenione przez konsumentów, choć nie zawsze łatwych w produkcji.

Więcej…

Światowa produkcja truskawek większa o 13%

Napisz e-mail Drukuj


b_250_0_16777215_0___images_phocagallery_Tomasz_robocze_1_2014_opakowania_truskawka_FL_opakowania_truskawka_19.JPG
Jak informuje Foodnews latam produkcja truskawek w roku 2013 osiągnęła poziom 1 533 000 ton i była o 29% większa w odniesieniu do roku 2006.

Więcej…
Tutaj jesteś : Truskawka