Chelat miedziowy zwiększył trwałość truskawek

disper




Podczas odbywających się w minionym tygodniu targów Fruit Atraction w Madrycie, zaprezentowano wyniki z zastosowania granulowanego, w 100% rozpuszczalnego w wodzie chelatu miedziowego, w przedłużeniu trwałości potraktowanych nim truskawek.

Zerwane truskawki odmiany 'Candonga’ opryskano roztorem preparatu Disper Cu Max w dawce 1 g/l, kontrolę stanowiły owoce opryskiwane wodą. Owoce następnie przetrzymywano w stałej temperaturze wynoszącej 24ºC przez 7 dni. To co stało się z truskawkami po tym czasie prezentuje zdjęcie:

disper

Po 7 dniach, owoce potraktowane preparatem Disper Cu Max nie miał żadnych objawów gnicia, podczas gdy owoce z kontroli już w całości zgniły. Jak informuje Beatriz Lenis Villegas z firmy Disper, produkt ten oferowany jest w postaci granul, które dzięki specjalnej technologii produkcji są w 100% rozpuszczalne w wodzie. Produkt ten pierwotnie opracowano do przedzbiorczego traktowania owoców w celu zabezpieczenia ich przed chorobami grzybowymi. Okazało się jednak, że w przyszłości może mieć on również nowe zastosowanie – jako produkt stosowany po zbiorczo, wydłużając trwałość owoców w obrocie towarowym. Warto również zwrócić uwagę na to, że Disper Cu Max stanowi nową generację produktów opartych ma miedzi, ponieważ jest w 100% rozpuszczalny w wodzie, dzięki temu łatwo przenikania do tkanek roślinnych bez tworzenia plam na owocach i liściach. Produkt ten w Hiszpanii zarejestrowany jest do stosowania w okresie wegetacji 3 – 5 razy poprzez opryskiwanie roślin lub poprzez fertygację. Warto również zwrócić uwagę, że podobnie jak wiele preparatów miedziowych, jest on w Hiszpanii dopuszczony do stosowanie w produkcji ekologicznej.

Źródło: informacje prasowe firmy Disper







Poprzedni artykułWinnice w dolinie Napa
Następny artykułII Targi WorldFood Warsaw szansą na znalezienie nowych rynków zbytu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj